Konkursowa wiosna w raciborskiej bibliotece

0
Racibórz: Biblioteka zaprasza do udziału w kwietniowych konkursach
SONY DSC

W kwietniu biblioteka zaprasza do udziału w trzech konkursach wiedzy o książkach.

11 kwietnia w raciborskiej bibliotece odbędzie się konkurs wiedzy o książkach z serii „Baśniobór” Brandona Mulla. Pytania będą dotyczyć trzech pierwszych tomów cyklu: „Baśniobór”, „Gwiazda wieczorna wschodzi” oraz „Plaga cieni”. Zgłoszenia przyjmowane do 6 kwietnia.

- reklama -

Konkurs w raciborskiej bibliotece. "Baśniobór"

14 kwietnia, w sobotę, odbędzie się kolejna odsłona rodzinnego konkursu wiedzy „Czytał Dziadek, Czytał Tata, Czytasz TY!”. Tym razem, biblioteka zaprasza rodzinne drużyny do wspólnego czytania Astrid Lindgren – konkurs dotyczy książek „Dzieci z ulicy Awanturników”, „Lotta z ulicy Awanturników” oraz „Karlsson z Dachu lata znów” (obowiązują wydania Naszej Księgarni). Zgłoszenia dwu- lub trzyosobowych drużyn (w której skład wchodzi co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat) przyjmowane są do 10 kwietnia.

Konkurs w raciborskiej bibliotece. Astrid Lindgren

23 kwietnia wszystkie szkoły zapraszane są do udziału w Powiatowym Turnieju Szkół Powiatowych. Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Adama Bahdaja, stąd wymagana będzie znajomość treści książek „Wakacje z duchami” i „Podróż za jeden uśmiech”. Dodatkowo uczestnicy turnieju będą musieli wykazać się zdolnościami aktorskimi i plastycznymi. Swój udział w konkursie zgłosić można do 18 kwietnia.

Konkurs w raciborskiej bibliotece. Adam Bahdaj

Zgłoszenia na kwietniowe konkursy przyjmowane w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, przy ulicy Kasprowicza 12 lub pod numerem telefonu (32) 415-35- 88. Regulaminy konkursów dostępne na stronie www.biblrac.pl.

publ. /k/
Fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here