„Dzień Książki z Bahdajem” w raciborskiej bibliotece

0
adan bahdaj
Adam Bahdaj.

W 2018 roku obchodzona jest rocznica 100. urodzin Adama Bahdaja. Twórczość tego pisarza będzie tematem Powiatowego Turnieju Szkół Podstawowych, który odbędzie się w bibliotece.

Raciborska biblioteka zaprasza do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Turnieju Szkół Podstawowych. Konkurs organizuje Eureka – Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży z okazji Światowego Dnia Książki.

- reklama -

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest obchodzony 23 kwietnia – to symboliczna data świata literatury, rocznica śmierci m.in. Miguela de Cervantesa i Williama Szekspira. Organizatorzy Turnieju sięgnęli do innej literackiej rocznicy – w 2018 roku obchodzona jest rocznica 100. urodzin Adama Bahdaja.

Idea Turnieju łączy w sobie konkurs wiedzy o lekturach oraz przegląd kreatywności uczniów. W tym roku uczestnicy muszą wykazać się znajomością dwóch powieści Adama Bahdaja: „Podróż za jeden uśmiech” i „Wakacje z duchami”. Oprócz tego należy przygotować krótką scenkę teatralną (opartą na treści konkursowych książek), a do poszukiwanych talentów należy również talent plastyczny – potrzebny do wykonania plakatu reklamującego wybraną książkę.

Konkurs odbędzie się 23 kwietnia. Zgłoszenia drużyn przyjmowane do 18 kwietnia w Eurece przy ulicy Kasprowicza 12 lub pod nr telefonu 415 35 88.

adam bahdaj

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here