Justyna Święty-Ersetic ze srebrnym medalem mistrzostw świata

justyna swiety ersetic
Sztafeta 4x400 m. Fot. TVP Sport.

Raciborzanka pobiegła na pierwszej zmianie sztafety 4x400m. Wraz z Patrycją Wyciszkiewicz, Aleksandrą Gaworską i Małgorzatą Hołub-Kowalik ustanowiła nowy rekord Polski.

W ostatnim dniu Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Birmingham reprezentacja Polski zdobyła cztery medale. Obok brązu Piotra Liska w skoku o tyczce, srebra Marcina Lewandowskiego na 1500 m i złota w męskiej sztafecie 4×400 m wicemistrzostwo świata zdobyła kobieca sztafeta 4×400 m z Justyną Święty-Ersetic w składzie. Raciborzanka, inaczej niż podczas poprzednich startów, pobiegła na pierwszej zmianie. Wywalczyła trzecie miejsce, które do samego końca biegu udało się utrzymać Patrycji Wyciszkiewicz, Aleksandrze Gaworskiej i Małgorzacie Hołub-Kowalik. Zdyskwalifikowano jednak sztafetę z Jamajki, która przybiegła na drugim miejscu. Srebrny medal powędruje więc na konto Polski. Polki uzyskały czas 3:26.09, co jest nowym rekordem kraju. Trenerem srebrnej sztafety jest Aleksander Matusiński. Mistrzyniami świata została reprezentacja USA (3:23.85).

3 marca w finale biegu na 400 m Justyna Święty-Ersetic zajęła czwarte miejsce (51.85 s).