Przytul e-książkę w raciborskiej bibliotece

0
ebook
E-book.

Biblioteki angażują się w obchody Międzynarodowego Tygodnia Książki Elektronicznej. Czytelnicy tej raciborskiej mogą korzystać z platformy IBUK Libra.

Bibliotekarze apelują: ze względu na panującą grypę prosimy nie przytulać bibliotekarzy – Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy trwa tylko jeden dzień. W zamian bibliotekarze proponują by dać szansę książkom elektronicznym, czyli tak zwanym e-bookom. – Może i nie pachną jak „prawdziwa książka”, ale jeśli macie katar, to i tak nie ma znaczenia – żartują.

- reklama -

– W bibliotece nie dyskryminujemy żadnych książek, a już w szczególności nie ze względu na ich formę. Aktywnie promujemy każdą formę czytelnictwa, nie traktując książki elektronicznej jako zagrożenia. Stąd zaangażowanie w Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej (4-10 marca) – tłumaczy biblioteka. Celem zainicjowanej po raz pierwszy 13 lat temu akcji jest promocja i popularyzacja e-booków oraz e-czytania.

Raciborska biblioteka oferuje swoim czytelnikom dostęp do zasobów platformy IBUK Libra – serwisu należącego do Wydawnictwa Naukowego PWN. Do wypożyczenia e-książki z katalogu IBUKa potrzebne jest połączenie z Internetem oraz indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii biblioteki. Dzięki temu czytelnik w każdej chwili dnia i nocy może skorzystać z oferty ponad dwóch tysięcy tytułów.

Na Międzynarodowy Tydzień E-Książki IBUK przygotował wyjątkowy prezent – przez dwa tygodnie (od 4 do 20 marca) zestaw dostępnych w serwisie tytułów zostanie poszerzony o 4919 publikacje. Wśród promocyjnych tytułów znajdziemy książki z działów: literatura faktu, literatura piękna oraz literatura dla dzieci i młodzieży. Przez dwa tygodnie e-zasób raciborskiej biblioteki zostanie wzbogacony o prawie 5000 książek. Skorzystać z oferty IBUK Libra można na stronie libra.ibuk.pl.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here