Uczniowie CKZiU nr 1 mają swoją Dziuplę [ZDJĘCIA]

Otwarcie szkolnego klubu dla młodzieży w CKZiU nr 1
Otwarcie szkolnego klubu dla młodzieży w CKZiU nr 1

Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły wcześniej bądź też będzie musiał czekać na dojazd do domu, może tam spędzić wolny czas. Jest miejsce, aby usiąść, porozmawiać, napić się herbaty lub kawy czy skorzystać z mikrofalówki.

20 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 na Wileńskiej miało miejsce uroczyste otwarcie Dziupli – miejsca przygotowanego przez uczniów dla uczniów. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor Jacek Kąsek, wicedyrektor Beata Łodziak oraz Szefowie Samorządu Uczniowskiego: Zuzia Rychlik i Dawid Goc.

- reklama -

Od teraz każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły wcześniej bądź też będzie musiał czekać na dojazd do domu, może tam spędzić wolny czas. Jest miejsce, aby usiąść, porozmawiać, napić się herbaty lub kawy, skorzystać z mikrofalówki.

Dyrektor CKZiU nie krył zadowolenia. – W to przedsięwzięcie zaangażowali się uczniowie oraz nauczyciele. To oni własnym nakładem sił wyremontowali pomieszczenia po byłej bibliotece, a potem każdy z chętnych pomagał je urządzić, udekorować, odnowić stare meble lub po prostu umyć podłogi – podkreślał. – Młodzież potrzebuje swojej własnej, niezależnej przestrzeni – powiedział. Jacek Kąsek

– Mamy więc wszyscy szczerą nadzieję, że każdy korzystający doceni pracę innych i uszanuje to miejsce i pozostawi je w jak najlepszym stanie, aby mogło służyć uczniom Centrum przez długie lata – podkreśla szkoła.

fot. CKZiU nr 1
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here