Godzina dla Ziemi. Wyłącz światła o 20:30

Godzina dla Ziemi
Godzina dla Ziemi

Dziś, 24 marca, o godz. 20:30 będzie miała miejsce Godzina dla Ziemi. Akcja polega na wyłączeniu na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach, co ma skłonić do refleksji nad zmianami klimatu.

W minionym roku w Polsce w przedsięwzięciu Godzina dla Ziemi udział wzięło prawie 80 miast, w tym Racibórz. Również w tym roku Miasto Racibórz przyłącza się do akcji i zachęca do udziału mieszkańców i przedsiębiorców. Aby dać wyraz swojego poparcia dla inicjatywy WWF promującej ideę ochrony środowiska, wystarczy o godz. 20:30 na godzinę wygasić oświetlenie swojego domu, mieszkania czy firmy. Miasto zaprosiło do uczestnictwa również raciborskie instytucje, szkoły i parafie.

- reklama -

Tegoroczna edycja godziny dla Ziemi odbędzie się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”. Region Karpat został uznany przez WWF za jedno z 200 najcenniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Dlatego przyroda tego obszaru zasługuje na szczególną ochronę. Ambasadorzy i za razem mieszkańcy Karpat: ryś, wilk, niedźwiedź, żbik i sóweczka symbolicznie wyruszają w Polskę, by bić na alarm i przekonać Polaków do utworzenia Turnickiego Parku Narodowego. To właśnie w Puszczy Karpackiej są jedne z ostatnich w Europie fragmentów lasów o naturalnym charakterze, dlatego musimy zachować je dla przyszłych pokoleń i zagwarantować im prawną ochronę. Podpisy pod petycją o utworzenie Parku można składać na stronie SerceKarpat.pl.

godzina dla ziemi

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here