Polska pokonała Koreę Południową na Stadionie Śląskim [ZDJĘCIA]

1
Polska – Korea Południowa na Stadionie Śląskim

Zwycięski mecz polskiej reprezentacji oglądali na żywo także kibice z Raciborza, Tworkowa czy Pietrowic Wielkich.

Polska reprezentacja wróciła na Stadion Śląski. Ostatni mecz kadra rozegrała w Chorzowie dziewięć lat temu. Na otwartym w 1956 roku obiekcie kibice – również z naszego regionu – obejrzeli m.in. wygrane spotkania z Holandią, Anglią, ZSRR czy Portugalią. Po przebudowie, która rozpoczęła się w 2009 r., jesienią minionego roku stadion powtórnie zaczął służyć polskim piłkarzom. W inauguracyjnym meczu reprezentacja U19 pokonała Białoruś.

Fot. Facebook Nasz Tworków
Fot. Facebook Nasz Tworków
- reklama -

Seniorska kadra w „Kotle Czarownic” pojawiła się wczoraj, 27 marca. W meczu towarzyskim zmierzyła się z zespołem Korei Południowej. Po pierwszej połowie drużyna prowadzona przez Adama Nawałkę prowadziła 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego. W drugiej części spotkania gościom udało się doprowadzić do wyrównania, jednak w doliczonym czasie gry wynik na 3:2 pięknym uderzeniem ustalił Piotr Zieliński.

Spotkanie obejrzało ponad 53 tys. widzów, w tym fani z Raciborza, Tworkowa, Kuźni Raciborskiej czy Pietrowic Wielkich, którzy wywiesili flagi z nazwą miejscowości.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. kibic

    Super zdjęcia!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here