Racibórz z biletami komunikacji miejskiej w komórce

Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu
Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu

Od dziś, 3 kwietnia, można kupować bilety przez aplikację mPay – zarówno jednorazowe, jak i dekadowe czy miesięczne.

Od 3 kwietnia pasażerowie komunikacji miejskiej w Raciborzu mogą kupować bilety przy użyciu swoich telefonów komórkowych. Wystarczy korzystać z darmowej aplikacji mPay, która działa także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Na nowych użytkowników czeka również powitalna promocja, dzięki której można otrzymać zwrot kwoty wydanej na pierwszy bilet.

- reklama -

Aplikacja mPay zapewnia szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą kupować je w każdym miejscu i o każdej porze dnia. Rozwiązanie jest dostępne w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gliwicach czy Bytomiu. Osobom korzystającym ze środków komunikacji miejskiej w Raciborzu aplikacja pozwala na kupowanie telefonem wielu rodzajów biletów, w tym jednorazowych, dekadowych oraz miesięcznych.

Standardowo ceny biletów dostępnych w aplikacji są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Dzięki powitalnej promocji pasażerowie mogą jednak liczyć na dodatkowe oszczędności. Po zakupie pierwszego biletu w cenie do 4 zł otrzymają automatyczny zwrot wydanej na niego kwoty.

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Racibórz. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu 4-cyfrowym kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczność pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Inną metodą jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Trzeci sposób na pobranie aplikacji to zeskanowanie komórką kodu QR, który widnieje na materiałach informacyjnych w autobusach oraz na wielu raciborskich przystankach. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Promocja powitalna będzie trwała do wyczerpania przeznaczonych na nią środków, nie później jednak niż do połowy kwietnia 2018 r. Z jej regulaminem można zapoznać się na stronie www.mpay.pl.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj