Uczniowie z Raciborza wzięli udział w eksperymentach

Swiat Młodych Badaczy

„Świat Młodych Badaczy” gościł w ostatnich czterech miesiącach w Raciborzu aż trzykrotnie. W tym czasie edukatorzy z organizacji Nauka Jest Fajna!, partnera merytorycznego projektu, przeprowadzali zajęcia dla ponad 700 uczniów klas 2, 3 i 4 raciborskich szkół podstawowych. W całej Polsce za sprawą programu w rolę naukowców wcieliło się już ponad 2000 dzieci.

- reklama -

 

„Świat Młodych Badaczy” gościł w Raciborzu od listopada 2017 r. roku do marca br. W warsztatach wzięło udział ponad 700 dzieci z większości szkół podstawowych zlokalizowanych w mieście i okolicach. Pod okiem edukatorów z organizacji Nauka Jest Fajna!, partnera merytorycznego projektu, uczniowie z raciborskich szkół przeprowadzali eksperymenty z dwóch zakresów tematycznych, związanych z głównymi obszarami działalności firmy Henkel. Głównym celem inicjatywy jest rozbudzenie w młodych ludziach ciekawości praw rządzących otaczającym światem, by w ten sposób zainteresować je naukami przyrodniczymi i ścisłymi. W module edukacyjnym „Z ziemniakiem na tropie kleju” uczniowie odkrywali tajemnice związane ze zjawiskiem lepkości, m.in. wytwarzali klej z produktów dostępnych w każdej kuchni. Z kolei w module „Słodko czy kwaśno”, poświęconym obecności kwasów w życiu codziennym, mieli okazję zrozumieć m.in., jak działa pasta do zębów i dlaczego jej regularne stosowanie jest takie ważne. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały broszurki edukacyjne „Eksperymentuj w domu”, zawierające opisy kolejnych kilkunastu prostych w wykonaniu, lecz zaskakujących doświadczeń – aby wspólnie z rodzicami mogły kontynuować swoją naukową przygodę.

Świat Młodych Badaczy

– Racibórz przyjął nas naprawdę ciepło. Ze strony uczniów obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie eksperymentami „Świata Młodych Badaczy”, a nauczyciele doceniali ich merytoryczny poziom i jakość materiałów przekazywanych dzieciom. Mieliśmy również sygnały od rodziców, którzy mówili, że dzieci cały czas chcą w domu przeprowadzać eksperymenty naukowe. To wszystko utwierdza nas w przekonaniu, że formuła zajęć sprawdza się w 100% i powinny być one kontynuowane, szczególnie w mniejszych ośrodkach miejskich – powiedziała Justyna Karpińska z Nauka Jest Fajna!. Na zakończenie warsztatów wszyscy nauczyciele ze szkół biorących udział w projekcie zostali poproszeni o wypełnienie ankiet ewaluacyjnych. Raciborskie zajęcia zostały ocenione bardzo wysoko – nauczyciele doceniali przede wszystkim fakt, że warsztaty „Świata Młodych Badaczy” stanowią doskonałe praktyczne uzupełnienie lekcji przyrody, pobudzającw uczniach apetyt na wiedzę.

– Perfekcyjnie przygotowane zajęcia edukacyjne, wzbogacone atrakcyjnymi pomocami dydaktycznymi. Wiedza została przekazana dzieciom z użyciem nowoczesnych metod edukacyjnych. Zajęcia poszerzyły horyzonty uczniowskiej wiedzy oraz przyniosły wiele, wiele radości – podsumowała zajęcia Świata Młodych Badaczy Małgorzata Popiel-Łapiniak, Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu.

/kb/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here