„Bezpiecznie – chce się żyć” – seminarium w RCK [ZDJĘCIA]

Policja Racibórz: Seminarium

Ideą zorganizowanego spotkania było budowanie i kreowanie bezpiecznych postaw uczestników ruchu drogowego.

4 kwietnia w Raciborskim Centrum Kultury odbyło się seminarium pn. „Bezpiecznie – chce się żyć”. Organizatorem wydarzenia było Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a do współpracy przy projekcie włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

- reklama -

– Ideą spotkania było budowanie i kreowanie bezpiecznych postaw uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie – troska o ludzkie zdrowie i życie – wyjaśnia raciborska policja. Podczas seminarium, st. asp. Grzegorz Krupa z raciborskiej drogówki w swoim wystąpieniu poruszał zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówił główne przyczyny wypadków drogowych oraz sposoby unikania zagrożeń na drodze. Goście mieli okazję zapoznać się ze statystykami policyjnymi oraz zobaczyć zdjęcia i filmy, nawiązujące do niebezpieczeństw, z jakimi mogą się spotkać uczestnicy ruchu drogowego. Zasady bezpieczeństwa związane z ruchem pieszych przedstawiła również podkom. Marzena Szwed, przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wśród wielu znakomitych gości zgromadzonych na sali nie zabrakło także I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Krzysztofa Żołądka.

Spotkanie w Raciborskim Centrum Kultury uświetnił koncert zespołu IRA.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Spęd, nagonka i łapanka na „szkolenie – seminarium” . Było pół komendy, jakieś urzędy, które w imię „dobrej współpracy” dały zarobić szkolącym. Najpierw blond policjantka z poważną wadą wymowy opowiadała jaka to ciężka praca i drastyczne przypadki muszą oglądać policjanci drogówki, potem czarny policjant pokazywał „ubrane” w słupki dokonania powiatowych mistrzów ruchu drogowego. Czekaliśmy tylko na tego speca od udostępniania dokumentów zatrzymywanych podczas kontroli drogowych, bohatera lokalnych mediów i celebrytę z pierwszych stron, wszak jest chyba najlepszy w procedurach? Taki aktywny, taki elokwentny na sesjach rady, a na scenie go nie było? Ach komendancie, czemuż to nie przemówił miszcz nad miszczami??? Może zawieszony za dokonania na niwie damsko – męskiej? Nie ważne. Może zwyczajnie nie ma czasu? Może do chrzcin się szykuje bo trochę tych dziecek ma w powiecie porobionych. Czekamy tylko kto będzie ojcem chrzestnym? No i czy chrzciny będą w Łubowicach czy w Modzurowie???

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here