„Dom i tradycje” – zaproszenie na konferencję

Dom i Tradycja - konferencja
Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych zaprasza na VI konferencję pt. "Dom i Tradycje"

Konferencja „Dom i tradycje” już wkrótce na Zamku Piastowskim. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest kultywowanie tradycji, zwyczajów i wartości w rodzinach w naszym regionie. 

 

- reklama -

„Dom i tradycje”, to tytuł konferencji, która obędzie się 17 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 14.00 w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Patronat honorowy nad konferencją objął Starosta Raciborski – Ryszard Winiarski. Zapraszamy do zapoznania się z programem – zachęca Mariola Jakacka, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

PLAN KONFERENCJI

9.30–10.00 – Rejestracja uczestników

10.00–10.20 – Powitanie gości przez Prezesa Stowarzyszenia Panią Irmę Kruppa oraz dyr. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu Pana Henryka Hildebranda; Wprowadzenie w klimat konferencji – przedstawienie pt.: „Jak to u nas dawniej bywało” w wykonaniu dzieci ze Stowarzyszenia „Przyjazny Dom”.

10.20–10.30 – Otwarcie konferencji przez Wicestarostę Raciborskiego Pana Marka Kurpisa

10.30–11.00 – „Tradycja ważnym elementem naszego życia” – dyr. Zespołu Szkół w Krzanowicach, dr Kornelia Lach od lat prowadzi zajęcia z edukacji regionalnej wg własnego programu autorskiego „Dziedzictwo kulturowe w regionie”. Aktywnie działa w Sekcji Folklorystycznej. W 2006 r. zorganizowała międzynarodowe warsztaty dydaktyczne dotyczące popularyzowania wiedzy o regionie. Jako badacz pogranicza polsko-czeskiego prowadziła pionierskie badania zachowanej tu kultury morawskiej, dokonała rejestru dawnych i współczesnych wierzeń, zwyczajów i obrzędów. Za całokształt swej pracy zawodowej otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej (2005 r.)

11.00–11.30 – „Dwie tradycje, jedna rodzina” – mgr Danuta Hryniewicz – wieloletni dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu socjoterapii i oligofrenopedagogiki. Od lat pracuje z rodzinami zastępczymi i dziećmi w nich przebywającymi, prowadzi warsztaty, treningi, terapię ze szczególnym naciskiem na problemy będące efektem zaburzeń więzi i urazów, grupy wsparcia. Współpracuje z ROPS w Katowicach, uczelniami wyższymi oraz organizacjami pozarządowymi. Autorka m.in. książki „Specyfika pomocy psychologiczno – pedagogicznej dzieciom z FAS”, „Korzenie zaburzeń”

12.00–12.30 – Przerwa – poczęstunek

12.30–13.10 – „Kultywując zwyczaje i tradycje, kształtujemy wartości.” mgr Dorota Krężlewicz – Skorbot, dyrektor Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku. Z zawodu polonistka i instruktor teatralny, resocjalizator dzieci młodzieży, certyfikowany tutor w ogólnopolskim projekcie „Wychować człowieka mądrego. Wprowadzenie modelu pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej z zastosowaniem metody tutoringu szkolnego jako profilaktyki pozytywnej problemów w polskiej szkole” realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Otwartej, nauczyciel dyplomowany ze stażem pracy pedagogicznej 25 lat w szkołach ogólnodostępnych różnych typów (podstawowe, gimnazja, licea, w tym w latach 1997-2001 – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kłodzku)

13.10–13.30 – „W poszukiwaniu własnej drogi” – świadectwo rodziny zastępczej Krystiana Bieniek

13.50–14.00 – Podsumowanie konferencji przez wicestarostę raciborskiego Marka Kurpisa, podziękowanie i zakończenie konferencji przez Prezesa Stowarzyszenia Irmę Kruppa

 

Potwierdzenie uczestnictwa w terminie do 14 kwietnia 2018 r. pod nr tel. 32/419 40 75; 507 182 995 oraz e-mailowo: [email protected]

oprac./A/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here