
Zapowiada się prawdziwa uczta dla uszu! Występy muzyczne odbędą się z okazji XIV Festiwalu Pieśni Stanisława Moniuszki.
Śląski Związek Chórów i Orkiestr Okręg Raciborski, Raciborskie Centrum Kultury zapraszają na XIV Festiwal Pieśni Stanisława Moniuszki.
Uczestnicy Festiwalu:
1. Chór „Brzezie” Parafii św. Mateusza i Macieja w Raciborzu pod dyrekcją Aleksandry Gamrot
2. Chór „Małgorzata” z Lysek pod dyr. Zygfryda Kupczyka
3. Chór „Cecylia” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury i DFK w Krzanowicach pod dyr. Kornelii Pawliczek-Błońskiej
4. Chór Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu pod dyr. Aleksandry Gawin
5. Kwartet fletowy działający przy Gminnym Zespole Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach (z siedzibą w Tworkowie) pod kierunkiem Anny Dawidów
6. Zespół taneczny „Strzecha” im. Joli Rymszy pod kierunkiem Aleksandry Wengierskiej
7. Marta Gamrot-Wrzoł – solo
8. Mirosława Chojecka – solo
9. Marta Chojecka – solo
10. Iwona Pardon-Chojecka – akompaniament
Prowadzenie festiwalu Agnieszka Kawulok
Festiwal odbędzie się 21 kwietnia, o godz.16.00 w RCK DK STRZECHA przy ulicy Londzina 38.
Wstęp wolny.
oprac./A/





![Łamator Racibórz z medalami mistrzostw Polski K-1 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz.jpg)
![O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA] O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Magdalena-Kopel.jpg)




![Raciborscy Łamatorzy na ogólnopolskich galach sportów walki [ZDJĘCIA] Raciborscy Łamatorzy na ogólnopolskich galach sportów walki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz-patryk-fojcik.jpeg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










