Policjanci ze Sznupkiem gościli w Przedszkolu nr 11 [ZDJĘCIA]

Policja Racibórz: Sznupek z wizytą u przedszkolaków

Stróże prawa omówili z maluchami podstawowe zasady dotyczące ich bezpieczeństwa na drodze, w domu i w przedszkolu.

Kolejny raz, dzielnicowa i oficer prasowy z raciborskiej komendy spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Razem z mundurowymi, do Przedszkola nr 11 zawitał również policyjny pluszak – Sznupek.

- reklama -

– Tak niecodzienne spotkanie stało się okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa w codziennym życiu, a także w trakcie drogi do przedszkola. Dzielnicowa i oficer prasowy, w formie ćwiczeń i zabawy, uczyli maluchy, jak unikać zagrożeń na drodze i jak bezpiecznie się po niej poruszać. Rozmawiali także z przedszkolakami na temat ich właściwych zachowań podczas zabawy na podwórku, przejazdu samochodem, w kontaktach z obcymi i zwierzętami. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na pytania policjantów i oglądali wyposażenie służbowe – relacjonuje przebieg spotkania raciborska policja.

Niezmiennie, najwięcej radości sprawiły najmłodszym chwile spędzone z niebieską maskotką śląskiej policji. Dzieci chętnie przytulały się do Sznupka i pozowały do wspólnych zdjęć.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here