Koncert charytatywny SKZR Źródło dla Filipka [ZDJĘCIA]

0
Koncert charytatywny SKZR Źródło dla Filipka
Koncert charytatywny SKZR Źródło

Źródło zorganizowało koncert charytatywny na rzecz leczenia ośmiomiesięcznego Filipka, który urodził się z połową serca (HLHS).

W niedzielę w Raciborskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny. Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło wystąpiło dla ośmiomiesięcznego Filipka.

- reklama -

Filip Szastak urodził się w sierpniu 2017 roku z poważną wadą serca – HLHS. Ma za sobą dwie operacje. Pierwszą przeszedł niecały tydzień po narodzinach. Nie obyło się bez powikłań, jednak Filip pokonał zarówno zakażenie pałeczką ropy błękitnej, jak i sepsę. W styczniu przyszedł czas na drugą operację (Glenna), która przebiegła dobrze. Przed trzecią musi przejść bardzo długą i kosztowną rehabilitację, aby zwalczyć skutki długotrwałej śpiączki farmakologicznej i zwiotczenia oraz nadrobić rozwój psychofizyczny.

Filip w końcu mógł opuścić szpital i zamieszkać z rodzicami i siostrą. Razem ze swoją rodziną pojawił się w RCK, gdzie oprócz występów artystycznych odbyła się licytacja specjalnie przygotowanego na tę okazję tortu. Na scenie zaprezentowały się grupy: Zara I i Zara II, Tęcza III i Tęcza IV, Efekt I, II III i IV, Raciborzanie I, II, III i IV, Tęczowe Mamy, Tęczowe Babcie, kapela Raciborzanka oraz Akademickie Stowarzyszenie Kultury i Folkloru przy Uniwersytecie Śląskim Patria.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here