XIX Międzyszkolny Konkurs Humanistyczny w SP4

0
XIX Międzyszkolny Konkurs Humanistyczny w SP4
XIX Międzyszkolny Konkurs Humanistyczny w SP4

W 19. edycji konkursu uczestnicy rozwiązywali test zawierający ogólne zagadnienia z języka polskiego, a także dotyczące historii i znaczenia symboli narodowych Polski.

12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Humanistyczny. Konkurs skierowany był do uczniów klas V i VI uczęszczających do raciborskich placówek oświatowych. Każdy z uczestników rozwiązywał test zawierający ogólne zagadnienia z języka polskiego, a także dotyczące historii i znaczenia symboli narodowych Polski – godła, flagi i hymnu, postaci w hymnie, znaczenia słów, historii powstania, innych pieśni „pretendujących” do miana hymnu narodowego Polski, jak również historii godła i flagi. Pytania były zamknięte i otwarte. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.

- reklama -

Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany, o czym świadczą wyniki. Pierwsze miejsce zajęła Teresa Jasita z SP15, drugie miejsce ex aequo zdobyły Emilia Pałczyńska i Zuzanna Hajduga reprezentujące SP1, a na trzecie miejscu, również ex aequo, uplasowali się: Samuel Kurek z SP 18, Zuzanna Kądzioła z SP4 oraz Jan Bulenda z ZSP3. Nagrody książkowe dla zwycięzców i słodki poczęstunek dla gości przygotowała Rada Rodziców.

Konkurs Humanistyczny SP4

fot. SP4
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here