„Absurd – trzynastego w piątek”. Wystawa uczniów Technikum nr 1

0
Zamek Piastowski w Raciborzu
Zamek Piastowski w Raciborzu

Na Zamku Piastowskim będzie można oglądać projekty uczniów klas od I do IV wykonane w latach 2017-2018, które powstały w wyniku korelacji przedmiotów: pracowni rysunku i malarstwa, technik reklamy i grafiki komputerowej pod kierunkiem: Agnieszki Wereszczyńskiej i Zygmunta Kobylaka.

24 kwietnia o godz. 17:00 na na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy prac uczniów Technikum Nr 1 im. Księżnej Eufemii Raciborskiej z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu pod nazwą „Absurd – trzynastego w piątek”. Wstęp wolny.

- reklama -

Tradycyjnie, jak co roku wiosną, młodzież zaprezentuje swoje prace w domu książęcym na zamku. To już kolejna ekspozycja plakatu i innych form wizualnych uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy. Tematem przewodnim wystawy, którą będzie można oglądać w dawnej siedzibie Piastów, jest pojawiający się w życiu codziennym człowieka absurd, czyli myśli, sformułowania lub sytuacje będące wewnętrznie sprzeczne i pozbawione sensu – coś, co jest niezgodne z prawami logiki.

Absurd jest nieodłącznym towarzyszem życia ludzkiego. Zdarza się, że w ciągu dnia stykamy się z nim kilka razy. Jak twierdzą egzystencjaliści, życie człowieka jest w pewien sposób absurdalne, gdyż człowiek skazany jest na śmierć, a marzy o życiu wiecznym, rozmawia o rzeczach wzniosłych, ale pozostaje związany ze swoją fizycznością.

Ekspozycja przyjęła formę instalacji artystycznej. Prezentuje projekty uczniów klas od I do IV wykonanych w latach 2017-2018, które powstały w wyniku korelacji przedmiotów: pracowni rysunku i malarstwa, technik reklamy i grafiki komputerowej pod kierunkiem: Agnieszki Wereszczyńskiej i Zygmunta Kobylaka. Poza prezentowanymi pracami na temat absurdu będzie można zobaczyć również ciekawe projekty logotypów, wizualizacji graficznej marki, księgi tożsamości znaku, opakowania firmowe oraz plakaty manifesty. Zaprezentowane formy oscylują wokół tematyki związanej z człowiekiem i jego wszechstronną działalnością.

– Wystawa jest też okazją do zaprezentowania prac nadesłanych na pierwszy konkurs fotograficzny pt. „Racibórz Księżnej Eufemii Raciborskiej – wczoraj i dziś”. Mamy nadzieję, że ten konkurs na stałe zapisze się w krajobraz wydarzeń kulturalnych Powiatu Raciborskiego – mówią Agnieszka Wereszczyńska i Zygmunt Kobylak, nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

Wystawę na zamku będzie można oglądać codziennie do połowy maja, od poniedziałku do niedzieli w godz. od 10:00 do 18:00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: [email protected]

wystawa absurd zamek piastowski raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here