Na ludowo w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu [ZDJĘCIA]

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu
Na spotkaniu pojawiły się też legendy o Raciborzu i innych zakątkach Polski, które przeczytały uczennice klasy III Szkoły Podstawowej nr 1.

Spotkanie z folklorem miało miejsce wczoraj w bibliotece na Ostrogu. Tym razem raciborskie Stowarzyszenie Persona zaprezentowało ludowe piosenki i legendy z różnych rejonów Polski.

17 kwietnia Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu gościł raciborskie Stowarzyszenie PERSONA na rzecz promocji i ochrony zdrowia psychicznego, którego podopieczni zaprezentowali ludowe piosenki oraz zachęcili publiczność do wspólnego śpiewania.
To już kolejny koncert Persony w bibliotece na Ostrogu! Tym razem publiczność mogła usłyszeć a także zaśpiewać takie znane piosenki jak „Szła dzieweczka do laseczka”, „Poszła Karolinka” „W zielonym gaju” czy „Wedle Raciborza”. Oprócz z reguły dowcipnych i radosnych piosenek ludowych na spotkaniu zaprezentowane zostały także te bardziej nostalgiczne – „Tak niedawno żeśmy się spotkali” „Gorzkie dymy nad miastem mym” czy „Wierna piosneczko śląska”. Piosenki przeplatane były legendami o Raciborzu i innych zakątkach Polski, które przeczytały uczennice klasy III Szkoły Podstawowej nr 1.

- reklama -

oprac./A/

fot. Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here