Racibórz: Zasady naboru do przedszkoli w roku szkolnym 2018/2019

Dzieci
Dzieci

Rekrutacja do przedszkoli ruszy 26 kwietnia. Wydrukowany wypełniony elektronicznie wniosek należy złożyć w placówce „pierwszego wyboru”.

Znane są już zasady naboru do raciborskich przedszkoli. Nie będą się one znacząco różnić od tych, które obowiązywały w zeszłym roku. – Jeśli chcecie zapisać dziecko do przedszkola, składacie wniosek do placówki „pierwszego wyboru”. We wniosku natomiast podajecie również przedszkola, do których chcielibyście zapisać wasze dziecko w dalszej kolejności. Maksymalnie we wniosku mogą znaleźć się trzy placówki. Jeśli wasze dziecko nie dostanie się do przedszkola „pierwszego wyboru”, wówczas wniosek kierowany jest do kolejnego wskazanego przez was we wniosku – tłumaczy Urząd Miasta Racibórz. Wpisanie we wniosku trzech przedszkoli zwiększa więc szanse, by dziecko dostało się do przedszkola.

- reklama -

W przedszkolu po złożeniu wniosku rodzic uzyska wszystkie niezbędne informacje o rekrutacji swojego dziecka, czyli m.in. czy dziecko dostało się do przedszkola i terminie potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do placówki.

Jeśli dziecko chodziło wcześniej do przedszkola, ale z jakiegoś powodu rodzic chce zmienić placówkę (np. z powodu zmiany miejsca zamieszkania), wówczas należy uczestniczyć w rekrutacji do nowego przedszkola.

Rekrutacja rusza 26 kwietnia o godz. 9:00. Wniosek należy wypełnić elektronicznie na stronie naborp-kandydat.vulcan.net.pl/raciborz, a po wydrukowaniu zanieść do przedszkola „pierwszego wyboru”.

Do pobrania: Zasady rekrutacji do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Racibórz na rok szkolny 2018/2019.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here