Remonty dróg w gminie Nędza

0
Ul. Sobieskiego w Nędzy
Ul. Sobieskiego w Nędzy

Sporo się dzieje w gminie Nędza w kwestii remontów. Trwa przebudowa ul. Sobieskiego i wiaduktu nad torami, a już niedługo modernizowana będzie ul. Lipowa. Powstanie też oczyszczalnia ścieków i kanalizacja sanitarna w Ciechowicach.

Ulicę Lipową w Nędzy czeka remont. Chętni oferencie mogą zgłaszać swój udział w przetargu do 30 kwietnia. Modernizacja będzie polegać na wymianie nawierzchni drogi oraz wykonaniu zjazdów do posesji. Droga zyska nawierzchnię asfaltobetonową o szerokości 3,5 m oraz pobocza obustronnie utwardzone kruszywem. Założono, że remont powinien się zakończyć do 29 czerwca. – Chcemy to zrobić jak najszybciej, bo sporo się obecnie remontowo w gminie dzieje – przyznaje wójt Anna Iskała.

- reklama -

W tej chwili nadal realizowany jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich remont drogi wojewódzkiej – ul. Jana III Sobieskiego w Nędzy. Przebudowywana jest jezdnia, pobocza, chodniki, kanalizacja deszczowa i zjazdy. Roboty powinny się zakończyć do 30 czerwca. – Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, dlatego tym bardziej dziękuję mieszkańcom za wyrozumiałość. Trzeba znieść uciążliwości, żeby móc się potem cieszyć wyremontowaną i bezpieczną drogą – mówi wójt. Nadal trwa też remont wiaduktu nad torami.

Mówi wójt gminy Nędza Anna Iskała:

 

Z kolejnej drogowej inwestycji ucieszą się szczególnie mieszkańcy części Nędzy za torami w kierunku Kuźni Raciborskiej. Gmina czeka w tej chwili na decyzje urzędu marszałkowskiego w sprawie budowy chodnika wzdłuż ul. Jana Pawła II. Dokumentacja wykonana przez Gminę została już marszałkowi przekazana, reszta zależy od niego. – To ważna inwestycja dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców, bo to kolejna bardzo ruchliwa droga – tłumaczy wójt Anna Iskała.

Tymczasem rozstrzygane są właśnie dwa inne przetargi – na budowę oczyszczalni ścieków w Ciechowicach dla gminy Nędza oraz budowę kanalizacji sanitarnej w Ciechowicach. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej – dokończenie budowy o łącznej długości prawie 1,5 km, budowę przykanalików do granicy działek, budowę kanalizacji sanitarnej tłocznej o długości ponad 2 km, budowę pompowni ścieków. Termin wykonania zamówienia to 31 marca 2020 r.

Ul. Lipowa w Nędzy
Ul. Lipowa w Nędzy

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here