Natalia Ficoń z I LO finalistką Olimpiady z Języka Niemieckiego

0

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu musiała wykazać się nie tylko znajomością języka, ale także wiedzą o literaturze niemieckiej.

Z końcem marca w Poznaniu odbył się finał 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Wzięło w nim udział 86 uczestników z całej Polski. W gronie finalistów znalazła się uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza – Natalia Ficoń z klasy 3BC.

- reklama -

Natalia z sukcesem przeszła test pisemny oraz część ustną. A trzeba zauważyć, że jest to bardzo trudne zadane, gdyż ten etap konkursu sprawdza wiedzę uczniów nie tylko z biegłości językowej, ale także z wiedzy o literaturze niemieckiej. Należy też posiadać wiadomości z zakresu kulturoznawstwa, historii, geografii, trzeba byś zorientowanym w bieżącym życiu społeczno-politycznym i kulturalnym krajów niemieckiego obszaru językowego. Natalia znakomicie poradziła sobie z tymi zagadnieniami. Jej sukces wiąże się ze zwolnieniem z matury z języka niemieckiego, jest równoznaczny z uzyskaniem przez Natalię 100% zarówno z egzaminu pisemnego, jak i ustnego na poziomie dwujęzycznym.

Opiekunkami Natalii są Teresa Froncek i Zuzanna Koloska.

dyplom natalia ficon

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here