Św. Jan Paweł II w filatelistyce. Wystawa w TMZR [ZDJĘCIA]

0
Wystawa Czesława Sobierajskiego w TMZR
Wystawa Czesława Sobierajskiego w TMZR

Poseł Czesław Sobierajski pokazał w Raciborzu swoje zbiory na wystawie pod nazwą „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście” poświęconej św. Janowi Pawłowi II.

W siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II pt. „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”. Jej autorem jest Poseł na Sejm RP Czesław Sobierajski. – W 1995 r. podczas spotkania z uczniami klasy szóstej szkoły podstawowej okazało się, że nikt nie wiedział, jak nazywa się Jan Paweł II. Pomyślałem, że jest niedobrze, kiedy go zabraknie, pamięć zaginie. Zjechałem całą Polskę, wszystkie kurie, gdzie był Ojciec Święty, żeby zebrać dokumenty. W tamtych czasach nikt nie dokumentował niczego, nie było żadnych zdjęć czy dokumentów. Znalazłem je dopiero na Jasnej Górze. Udało mi się złożyć piękną wystawę, która zjechała od Pszczyny po Tarnowskie Góry – opowiadał o początkach swoich działań związanych z szerzeniem wiedzy i pamięci o Janie Pawle II.

- reklama -

Teraz Czesław Sobierajski działa w powołanym przez siebie wraz z innymi posłami Zespole Parlamentarnym ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy o Ojcu Świętym jako człowieku, poecie, kapłaństwie, pasterzu i patriocie oraz krzewienie duchowego dziedzictwa i nauczania papieża Polaka. Z inicjatywy zespołu w podręcznikach szkolnych pojawiło się więcej informacji o św. Janie Pawle II, powstała specjalna baza wiadomości nt. papieża, programy w radiu i telewizji, a jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kopca św. Jana Pawła II. Są również plany, aby Pociąg Papieski objechał całą Polskę, odwiedzając każdy powiat.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here