II Dzień Otwartych Drzwi w SP 18

0

Występy zespołu „Frelki”, gry i zabawy sportowe, plastyczne, pieczenie ciasteczek oraz zwiedzanie szkoły. Gospodarze przygotowali sporo atrakcji. 

- reklama -

 

17 marca w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się po raz drugi Dzień Otwartych Drzwi dla przedszkolaków i ich rodziców. Przybyłych gości na szkolnej auli przywitała pani dyrektor. Tam też wysłuchali występu zespołu „Frelki”, którym opiekuje się mgr Aleksandra Fleger. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną na gry i zabawy sportowe przygotowane przez mgr Jolantę Smaź, mgr Małgorzatę Frątczak i mgr Małgorzatę Kosmalę.

Dzieci miały też możliwość zwiedzenia szkoły oraz wzięcia udziału w różnorodnych zajęciach. Były to zabawy plastyczne w edukacji wczesnoszkolnej, na których ozdabiały pisanki i kolorowały obrazki na tablicy interaktywnej pod opieką mgr Izabeli Lechowicz i mgr Iwony Marcinieckiej. Natomiast w drugiej sali edukacji wczesnoszkolnej wykonywały zajączki wielkanocne i bawiły się, wykorzystując tablicę interaktywną. Nad ich pracą czuwały mgr Magdalena Stolarz i mgr Danuta Ruczaj.

Dzieci mogły również popróbować swoich sił kulinarnych przy pieczeniu ciasteczek. Czuwały nad tym panie mgr Izabela Kuźnik, mgr Maria Brajtszedel oraz mgr Aldona Uchańska – Oleksy. Wielu przedszkolaków udało się do sali komputerowej na zabawy z kodowania pod okiem mgr Janusza Jureczki. Poza tym dzieciaki brały udział w zajęciach z języków obcych – angielskiego (mgr Ewa Folęga), niemieckiego (mgr Elżbieta Wolska, mgr Katarzyna Burger i mgr Joanna Tarnowska) i hiszpańskiego (mgr Ewelina Szymiczek). Dużym zainteresowaniem cieszyły się też eksperymenty przyrodnicze, przygotowane przez mgr Joannę Klinos i mgr Dorotę Waniek oraz zabawy matematyczne kierowane przez mgr Bogusławę Niedzielską, a także mediacje rówieśnicze prowadzone przez mgr Marzenę Bugiel. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy przez mgr Ksenię Wenerską. Po wysiłku intelektualnym dzieci mogły odreagować bawiąc się w sali Radosnej Szkoły lub w świetlicy.

Rodzice klas trzecich upiekli dla przedszkolaków i ich rodziców ciasta, którymi można było poczęstować się w szkolnej kawiarence, a dodatkowo wypić kawę, herbatę lub sok. Wielu rodziców zatroskanych o edukacje szkolną swojego dziecka, miała również możliwość rozmowy z nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej oraz z dyrekcją.

Goście i gospodarze byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

SP 18

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here