Ruszyła grupa „INTRO Noclegi” na Facebooku

INTRO Festival 2018 grupa INTRO Noclegi na portalu Facebook
Organizatorzy festiwalu apelują, iż zapotrzebowanie na noclegi radykalnie wzrosło.

Baza noclegowa w Raciborzu liczy ok. 800 miejsc. To dużo i mało, bo na czas trwania INTRO Festival kończą się pokoje. Na booking.com są ostatnie 2 sztuki, a do imprezy zostało jeszcze dwa i pół miesiąca. Organizatorzy wpadli na pomysł jak rozwiązać sytuację w brakiem miejsc.

W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy stworzyli otwartą grupę na portalu Facebook – INTRO Noclegi, w której można zamieszczać ogłoszenia prywatnych pokoi i lokali mieszkalnych pod wynajem w okresie 13-15 lipca. Średnie ceny kształtują się w granicach 50-150zł/noc za osobę (zależnie od standardu i odległości od centrum).

- reklama -

Jak wyjaśnia Odyseusz Olbiński, główny organizator imprezy: – Próbujemy wdrożyć rozwiązanie, które przyjęło się w kilku innych miastach, w których małe społeczności aktywnie uczestniczą w zagospodarowaniu festiwalu i mamy świadomość, że nie będzie to jakaś wysoka aktywność w tym roku. Wiemy, że potrzeba czasu i zaufania, ale informujemy, że zapotrzebowanie na noclegi radykalnie wzrosło. Dostajemy mnóstwo zapytań o dodatkowe stancje w Raciborzu. Plusem rozwiązania na portalu społecznościowym jest fakt, że piszą osoby, których profile widzimy, zaglądamy w ich zdjęcia, można z nimi porozmawiać i ostatecznie telefonicznie domówić szczegóły. Nie przyjeżdżają gimnazjaliści, tylko śr. 30-latkowie w wielkomiejskich środowisk poszukujący unikatowych wydarzeń. My z kolei będąc zaskoczeni, że po raz pierwszy bilety sprzedają się także w Budapeszcie, Wiedniu, Pradze, czy na Słowacji, zachęcamy do zaglądania na grupę „INTRO Noclegi” i namysłu. Im bliżej festiwalu – tym większy ruch tam będzie. Raciborskiej imprezie nie zagraża mała baza noclegowa, ostatecznie Rybnik ją posiada i przyjezdni tam będą rezerwować pokoje, jak to miało miejsce w zeszłym roku. Mimo wszystko namawiam mieszkańców – obserwujcie grupę – dodaje Odyseusz Olbiński.

Więcej informacji w grupie INTRO noclegi:
https://www.facebook.com/groups/186058292046895/

oprac./A/
Autor tekstu: INTRO Festival
Zdjęcie: INTRO Festival

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj