III Festiwal Górnej Odry przechodzi do historii z rekordowym wynikiem 145 tys. odwiedzin!

To było naprawdę huczne rozpoczęcie wakacji w regionie! Festiwal Górnej Odry 23-25 czerwca po raz trzeci porwał tłumy i zainspirował do odkrywania walorów Krainy Górnej Odry! Zobacz co działo się w  regionie!

- reklama -

Kto z Was przeżył przygodę rodem z powieści o Sherlocku Holmesie, brał udział w  aktywnościach, czy też w zabawie w rytmie najgorętszych hitów polskiej sceny muzycznej? To wydarzenie znowu zaskoczyło mieszkańców naszego regionu!

Festiwal Górnej Odry na stałe wpisał się w kalendarz największych i najważniejszych imprez województwa śląskiego, gromadząc średnio rokrocznie około 100 tys. osób. Wśród setek wydarzeń i  atrakcji znalazły się m.in. darmowe zwiedzania atrakcji turystycznych w niecodziennej odsłonie, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, jak i również kultowe XXIV Pływadła, Spektakl na Wodzie, Żorskie Wianki oraz 3 finałowe sceny będące zwieńczeniem trzech dni wypełnionych atrakcjami po brzegi!

Na finałowych scenach festiwalu pojawiły się takie gwiazdy jak Jamal, O.S.T.R., DJ Wika, B.R.O., TRIBBS, SIMON BIZON i Vito Bambino!

III edycja Festiwalu to też kolejny pobity rekord odwiedzin! Według raportu opracowanego przez firmę Selectivv wydarzenie zgromadziło łącznie 100 781 uczestników, którzy wygenerowali 144 915 odwiedzin, a to oznacza, że mieszkańcy i turyści podróżowali po Krainie odwiedzając więcej niż jedną lokalizację, a to ogromny sukces marki Kraina Górnej Odry!

– Pragnę podziękować całej tak bardzo licznej załodze, czyli uczestnikom festiwalu za dobre przyjęcie i  fantastyczną zabawę, której nie zepsuła nawet ulewa! Cieszy mnie fakt, że z roku na rok jest nas coraz więcej, bo to oznacza, że mieszkańcy subregionu zachodniego utożsamiają się z marką Kraina Górnej Odry, a taki jest cel organizatorów tego wydarzenia czyli Województwa Śląskiego, Związku Subregionu Zachodniego z siedzibą oraz dziewięciu samorządów zaangażowanych w organizację i  promocję święta, czyli Miasta Żory, Miasta Rybnika, Miasta Racibórz, Miasta Jastrzębie-Zdrój, Miasta Rydułtowy, Gminy Krzyżanowice, Gminy Kuźnia Raciborska, Gminy Rudnik oraz Gminy Godów, którym bardzo dziękuję za wkład pracy i  ogromne zaangażowanie.
Kolejna, IV edycja naszego święta odbędzie się 21-23 czerwca 2024 roku, a już teraz mogę śmiało powiedzieć, że będzie ona bardzo wyjątkowa, chociażby ze względu na fantastyczny jubileusz 25-lecia Pływadeł. Do zobaczenia za rok!

– mówi Adam Wawoczny, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj