Adam Bahdaj na Światowy Dzień Książki w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Adam Bahdaj na Światowy Dzień Książki w raciborskiej bibliotece
Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować krótką scenkę teatralną opartą na treści konkursowych książek.

Niezwykłą kreatywnością i wszechstronnym talentem musieli wykazać się uczestnicy turnieju, który wczoraj odbył się bibliotece z okazji Światowego Dnia Książki.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbył się powiatowy turniej szkół podstawowych. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością dwóch powieści Adama Bahdaja: „Podróż za jeden uśmiech” i „Wakacje z duchami”.

- reklama -

Idea turnieju łączy w sobie konkurs wiedzy o lekturach oraz przegląd kreatywności uczniów. Oprócz znajomości lektur, uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować krótką scenkę teatralną opartą na treści konkursowych książek oraz musieli wykazać się talentem plastycznym przy wykonywaniu plakatu reklamującego wybraną przez siebie książkę.
Udział w tegorocznej imprezie czytelniczej wzięły dwie czteroosobowe drużyny.

Wyniki turnieju:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu w składzie: Zuzanna Kita, Estera Brzoska, Julia Szymańska i Michał Nowakowski; Opiekun: Dorota Bulenda
II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Raciborzu w składzie: Szymon Wołek, Anna Martynus, Oskar Zarzycki i Michał Wiśniewski; Opiekun: Oksana Leszczyńska
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

OPRAC./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj