Straty po wczorajszych burzach

Dzielawy, fot. Monika Kopickaburze Racibórz, Dzielawy
Dzielawy, fot. Monika Kopicka

Długo oczekiwany przez rolników i ogrodników deszcz w końcu spadł. Pola zostały sowicie nawodnione co z pewnością przyspieszy wegetację.

Na deszcz szczególnie czekali rolnicy, którzy w tym roku obsadzili duże areały ziemniakami. Mimo wczesnej pory sadzenia, ziemniaki nie skiełkowały z powodu suszy. Teraz wszystko ruszy ze zdwojoną siłą. Wczoraj w godzinach popołudniowych zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spadł w końcu obfity deszcz.

- reklama -
burze Racibórz
Okolice „Ostrej Górki” po wczorajszym deszczu, sołectwo Szonowice, fot. Renata Sala

W okolicach Grzegorzowic opadom deszczu towarzyszył także niewielki grad. Ku niezadowoleniu Raciborzan, opady w mieście były symboliczne, spadło zaledwie kilka kropel deszczu. Zgoła inaczej sytuacja przedstawiała się w okolicach pobliskich Witosławic i Dzielaw (Gmina Polska Cerekiew), gdzie strażacy zostali wezwani do usuwania błota i zanieczyszczeń z dróg i ulic. W rejonach Góry Św. Anny w powiecie strzeleckim efektem burzy i nawałnicy są zniszczone pola i drogi transportu rolniczego. Po burzach piaskowych, które przeszły niedawno w tym rejonie, wczoraj, w okolicach Ligoty Górnej zniszczone zostały hektary upraw rzepaku. Rośliny zostały całkowicie połamane, rolnicy liczą straty bowiem grad zrujnował tegoroczne plony. Wczorajsze burze nad gminą Rudnik przeszły bez większych szkód.

burze Racibórz
Witosławice, fot. Ireneusz Kucharski

Renata Sala

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here