Spotkanie autorskie Jacka Molędy w Rydułtowach [ZDJĘCIA]

0
Spotkanie autorskie Jacka Molędy w Rydułtowach
Spotkanie autorskie Jacka Molędy w Rydułtowach

Spotkanie autorskie z Jackiem Molędą było zarazem promocją jego nowego tomiku poezji „Kołyska Newtona” wydanego w lutym tego roku.

13 kwietnia w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy miało miejsce spotkanie autorskie z Jackiem Molędą, które było zarazem promocją jego nowego tomiku poezji „Kołyska Newtona” wydanego w lutym tego roku.

- reklama -

Ten znany polski poeta to wybitny anglista i tłumacz. Pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 i wykładowca w raciborskiej PWSZ, jest też członkiem Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Jacek Molęda to nauczyciel o niezwykłej osobowości, człowiek obdarzony niebywałą inteligencją, błyskotliwością i elokwencją. Niebanalnym poczuciem humoru zjednuje sobie rokrocznie spore grono wielbicieli – uczniów ZSO nr 1, którzy radzą się pana Molędy w kwestii własnej twórczości, ale też często po prostu z nim dyskutują na różne tematy.

Spotkanie w Rydułtowach pokazało po raz kolejny wrażliwość pana Jacka Molędy na otaczający świat. W jego wierszach odnaleźć można proste prawdy, życiowe sytuacje, ale ubrane w tak atrakcyjne formy językowe, że nie można się nimi nie zachwycić.

fot. I LO
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here