“Absurd – trzynastego w piątek”. Wystawa uczniów Technikum nr 1 [ZDJĘCIA]

0
“Absurd – trzynastego w piątek”. Wystawa uczniów Technikum nr 1

Na Zamku Piastowskim można oglądać projekty uczniów klas od I do IV wykonane w latach 2017-2018, które powstały w wyniku korelacji przedmiotów: pracowni rysunku i malarstwa, technik reklamy i grafiki komputerowej pod kierunkiem: Agnieszki Wereszczyńskiej i Zygmunta Kobylaka.

We wtorkowe popołudnie na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się wernisaż wystawy uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy.

- reklama -

Tradycyjnie, jak co roku wiosną, młodzież zaprezentowała swoje prace w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu. To już kolejna ekspozycja plakatu i innych form wizualnych. Tematem przewodnim wystawy, którą można oglądać w dawnej siedzibie Piastów jest pojawiający się w życiu codziennym człowieka absurd, czyli myśli, sformułowania lub sytuacje będące wewnętrznie sprzeczne i pozbawione sensu – coś, co jest niezgodne z prawami logiki.

Absurd jest nieodłącznym towarzyszem życia ludzkiego. Zdarza się, że w ciągu dnia stykamy się z nim kilka razy. Jak twierdzą egzystencjaliści życie człowieka jest w pewien sposób absurdalne, gdyż człowiek skazany jest na śmierć, a marzy o życiu wiecznym, rozmawia o rzeczach wzniosłych, ale pozostaje związany ze swoją fizycznością.

Ekspozycja przyjęła formę instalacji artystycznej. Prezentuje projekty uczniów klas od I do IV, wykonanych w latach 2017-2018, które powstały w wyniku korelacji przedmiotów: pracowni rysunku i malarstwa, technik reklamy i grafiki komputerowej pod kierunkiem: Agnieszki Wereszczyńskiej i Zygmunta Kobylaka. Poza prezentowanymi pracami na temat absurdu można zobaczyć również ciekawe projekty logotypów, wizualizacji graficznej marki, księgi tożsamości znaku, opakowania firmowe oraz plakaty manifesty. Zaprezentowane formy oscylują wokół tematyki związanej z człowiekiem i jego wszechstronną działalnością.

– Wystawa była też okazją do zaprezentowania prac nadesłanych na pierwszy konkurs fotograficzny pt. „Racibórz Księżnej Eufemii Raciborskiej – wczoraj i dziś”. Mamy nadzieję, że ten konkurs na stałe zapisze się w krajobraz wydarzeń kulturalnych Powiatu Raciborskiego – mówią Agnieszka Wereszczyńska i Zygmunt Kobylak, nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

Iwona Kwapisz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here