Nędza: Z pomocą robotów malowali obrazy i planowali trasę podróży [ZDJĘCIA]

0
Scratch Day #SuperKoderów w SP w Nędzy
SONY DSC

W Szkole Podstawowej w Nędzy odbył się Scratch Day #SuperKoderów, podczas którego goście mieli niecodzienną okazję wykonać przy pomocy robotów różne zadania – zaprogramować trasę po Europie przy użyciu BeeBot-a (robota pszczółki), zagrać melodię z pomocą robota wydającego dźwięki, a nawet – namalować obraz z robotem piszącym.

Scratch Day #SuperKoderów, na który zostały zaproszone rodziny uczniów biorących udział w programie edukacyjnym Fundacji Orange #SuperKoderzy Majsterkowicze 2.0, odbył się 25 kwietnia br. Podczas niecodziennego wydarzenia, uczniowie w Nędzy chcieli pochwalić się, na czym program polega i co osiągnęli podczas zajęć z robotyki i programowania. Udało im się też zachęcić rodziców, dziadków i rodzeństwo do wspólnej zabawy z udziałem robotów.

- reklama -

Zaplanowane na Scratch Day zadania zostały samodzielnie przygotowane przez szkolnych #SuperKoderów pod okiem koordynatorek programu – Małgorzaty Mielnik i Anny Wojtek. Uczniowie zaprezentowali podstawy języka Scratch na bazie łatwej gry i wspólnie z rodzicami pokonywali jej kolejne etapy. Był też pokaz różnych robotów – od prostego BeeBot-a, przez muzykalnego Dash and Dot-a, do bardziej skomplikowanych Lofi Robotów pojazdów i robotów piszących.

Podczas wspólnego spotkania w szkole należało również samodzielnie poskładać jeżdżącego robota. Swoich sił w tym zadaniu spróbowała nawet… dyrektorka szkoły. Na koniec odbył się wyścig robotów.

– Rodzice naszych #SuperKoderów byli pod ogromnym wrażeniem zaangażowania swoich dzieci! – relacjonuje nauczycielka Anna Wojtek. – A my dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, a szczególnie młodzieży, która podjęła się trudnej roli instruktora.

publ. /k/
Fot. UG Nędza

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here