Policja rozpoczęła działania „Bezpieczna Majówka 2018”

0
Polska, Racibórz: Policja prowadzi działania

Przez najbliższe 10 dni, na drogach całego kraju, spotkać można będzie więcej policyjnych patroli.

Od piątku, 27 kwietnia br., nad bezpieczeństwem podróżujących w długi, majowy weekend, w całym kraju czuwać będą policjanci ruchu drogowego. W trakcie prowadzonych działań, funkcjonariusze kontrolować będą prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ich trzeźwość oraz stan techniczny ich pojazdów. Policja przypomina też o przewożeniu dzieci w bezpiecznych fotelikach oraz – nie odkładaniu pory wyjazdu i powrotu na ostatnią chwilę, bo pośpiech jest zawsze złym doradcą na drodze.

- reklama -

– Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w jednostce Policji. Podczas spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, pamiętajmy, że zgodnie z polskim prawem w miejscach publicznych, takich jak ulice, place i parki, zabronione jest spożywanie alkoholu, chyba, że są tam miejsca wyznaczone do jego spożycia, np. ogródki restauracyjne. Dodatkowo każda rada gminy ma możliwość objęcia zakazem spożywania alkoholu innych miejsc na swoim terenie – przypomina wypoczywającym „majówkowiczom” raciborska policja.

Od dzisiaj, na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo śląskie służbę pełnić będą policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach, wyposażonych w wideorejestratory. W ruch pójdą też urządzenia do pomiaru prędkości.

Wypoczywającym nad wodą mundurowi przypominają o zachowaniu ostrożności, również podczas łowienia ryb, tak, aby uniknąć nieplanowanej kąpieli w lodowatej wodzie. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić także na bawiące się na brzegu dzieci, a wypływając łódką, kajakiem, rowerem wodnym lub żaglówką – sprawdźmy ich stan techniczny i niezbędne wyposażenie. Przed wypłynięciem warto też poinformować najbliższych o planowanej porze powrotu.

– Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych – przypomina policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here