Uczniowie z SP nr 1 z wizytą w raciborskiej komendzie [ZDJĘCIA]

0
Policja Racibórz: Komendę odwiedzili uczniowie SP nr 1

Pokaz wykorzystywanego przez mundurowych sprzętu czy zwiedzanie stanowiska przyjmowania interwencji to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na najmłodszych.

26 kwietnia, w godzinach przedpołudniowych, raciborskich policjantów odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Pierwsza część spotkania z uczniami odbyła się u dyżurnych. Tam dzieci dowiedziały się, jak wygląda stanowisko dowodzenia i jak wygląda procedura przyjmowania interwencji i kierowania na nią patrolu.

- reklama -

Uczniowie mieli też okazję przyjrzeć się sprzętowi, jaki stróże prawa wykorzystują zarówno w swojej codziennej służbie, jak i podczas zabezpieczania imprez masowych. Dzielnicowy omówił milusińskim zasady, których na drodze musi przestrzegać każdy uczestnik ruchu, a także przypomniał o tym, jak pozostać bezpiecznym w domu czy podczas zabawy.

Spotkanie było też dobrą okazją do prezentacji aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe fotografie.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here