Warsztaty pod hasłem „Las w słoiku” w Szonowicach [ZDJĘCIA]

Las w słoiku - zielony wstęp do tegorocznej majówki w sołectwie Szonowice
Las w słoiku - zielony wstęp do tegorocznej majówki w sołectwie Szonowice

Wykonanie własnego skrawka lasu w szklanej miniaturze okazało się prostsze niżby się mogło niejednemu wydawać.

- reklama -

 

Warsztaty niezwykłe, z wykonywania miniaturowej biosfery, małego zamkniętego ekosystemu roślinnego. Na zajęciach warsztatowych instruktorka Basia Gonska przeprowadziła uczestników przez ciekawy i inspirujący proces wykonania miniaturowego lasku, od przygotowania stanowiska pracy, poprzez zgromadzenie niezbędnych materiałów, ułożenie podłoża, po zaaranżowanie krajobrazu w szklanym naczyniu. Wykonanie własnego skrawka lasu w szklanej miniaturze okazało się prostsze niżby się mogło niejednemu wydawać.

Pogoda dopisała więc zgodnie z planem zajęcia odbyły się w plenerze, gdzie pani sołtys przygotowała warsztat, produkty i akcesoria niezbędne do pracy oraz poczęstunek. W eko spotkaniu udział wzięło ponad 20 osób nie tylko z sołectwa Szonowice ale także z sąsiednich wiosek, np. z Raciborza, dwie osoby przyjechały na zajęcia aż z Gliwic. Okazało się, że nawet przy średnich, a nawet małych zdolnościach manualnych stworzenie małej kompozycji w szkle jest ciekawym i możliwym do zrealizowania wyzwaniem.

Dzięki profesjonalnemu prowadzeniu warsztatów przez Panią Basię wszystkim udało się wykonać małe zielone dzieła sztuki. Każdy z uczestników własnoręcznie wykonaną biosferę zabrał do domu, gdzie przez długie miesiące będzie mógł obserwować jak się rozwija przy minimalnej ingerencji z zewnątrz. W warsztatach udział wzięli: dorośli, młodzież i dzieci. Zajęcia były nie tylko świetną zabawą ale przede wszystkim poznaniem tajników z życia świata roślin. Stworzone kompozycje będą pięknym dodatkiem do każdego wnętrza, zwłaszcza, że uczestnicy wykazali się niezwykłą inwencją i pomysłowością, co zresztą obrazuje bogata galeria zdjęć wykonanych podczas zajęć.

Renata Sala

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj