Cleo na finał pierwszego dnia majówki w Nędzy [ZDJĘCIA] [WIDEO]

0
Cleo podczas majówki w Nędzy

Trzy dni koncertów, występów i atrakcji. Wielka majówka w Nędzy ruszyła już po raz 25.

– To niewiarygodne, jak czas szybko biegnie – witała gości na wielkiej jubileuszowej 25. już majówce w Nędzy wójt Anna Iskała. – Życzę wam pięknej pogody, bo humory już dopisują – dodała wójt.

- reklama -

Organizatorzy jak zwykle zaplanowali wiele atrakcji. Gwiazdą pierwszego dnia była Cleo, wcześniej w programie znalazł się koncert Orkiestry Dętej Gminy Nędza i rockowego zespołu The Trast.

Orkiestra w gminie Nędza działa od 2014 roku. Skupia profesjonalnych muzyków – mieszkańców zarówno samej gminy, jak i całego powiatu. Jej koncerty są podstawowym punktem programu wielu imprez i wydarzeń, a muzycy są doceniani na wielu festiwalach i przeglądach orkiestr. Repertuar mają imponujący – grają utwory muzyki rozrywkowej, klasycznej, marsze czy polki. Instrumentalistom, którym dyryguje Krzysztof Fulneczek, towarzyszy podczas wystepów wokalista Natalia Tul. Zespół jest otwarty na nowych muzyków i zaprasza grających na instrumentach dętych, perkusyjnych, klawiszowych, czy gitarze. Próby nędzańskiej orkiestry odbywają się co wtorek od godz. 19:00 w Gminnym Centrum Kultury przy ul. Strażackiej 2 w Nędzy. Można przyjść i posłuchać.

Po Orkiestrze Dętej Gminy Nędza sceną zawładnęli muzycy z raciborskiego zespołu The TrAst. The trAst powstał w 2014 w składzie: Adam „Bassman” Przysiężniuk, Patryk „Szafa” Szafarczyk (zespołowy mądrala), Radosław „Angus” Rychlik (zawieszony w czasie i przestrzeni), Karol „Burza” Bula (król focha), Robert „Boobenek” Ploch (szalony perkusista). Wszyscy wcześniej grali w kapeli Artyści Spalonego Teatru, która nagle zakończyła swoją działalność. Adam postanowił uruchomić nowy projekt pod nazwą The trAst i tak zespół nagrał singiel „Grawitacja”. Do zespołu dołączył nowy członek, a mianowicie Pan Jack D.

– Nasze charaktery, styl ubierania się, wiek, doświadczenia, a nawet gusta muzyczne są tak zróżnicowane, jakby każdy z nas pochodził z innej galaktyki i ma to ogromny wpływ na naszą twórczość. Jednak jest coś, co nas łączy – chęć tworzenia, grania i dostarczania odbiorcom rozrywki i doznań artystycznych – mówią muzycy.

Na finał pierwszego dnia majówkowego grania w Nędzy wystąpiła popularna wokalistka Cleo, która zaśpiewała swoje najbardziej znane utwory. Nie zabrakło piosenek „Łowcy gwiazd”, „Brać” i „My Słowianie”. Publiczność w Nędzy szalała!

Cleo na początku swojej kariery była członkinią chóru gospel Soul Connection oraz duetu Dwie Asie. W 2013 roku rozpoczęła współpracę z Donatanem. W listopadzie wydali singel „My Słowianie”, który stał się przebojem. 25 lutego 2014 oficjalnie ogłoszono, że para będzie reprezentowała Polskę w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Wydała też swój debiutancki album studyjny, zatytułowany Hiper/Chimera, który nagrała wspólnie z Donatanem. Dwa dni przed premierą wydawnictwo uzyskało status złotej płyty, przekraczając próg 15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Płyta znalazła się na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS.

Zobacz program majówki w Nędzy.

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here