Dzień Osób z Niepełnosprawnością – „Sięgnij po sukces”

0
Dzień Osób z Niepełnosprawnością – „Sięgnij po sukces”
„Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością” to tytuł cyklu wykładów organizowanych przez rybnicki ZUS.

11 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z PFRON oraz zaprzyjaźnionymi instytucjami organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością – „Sięgnij po sukces”. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest wspieranie aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością.

„Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością” to tytuł cyklu wykładów organizowanych przez rybnicki ZUS. Rozpocznie się on wystąpieniem przedstawiciela PFRON, który przekaże informacje z zakresu dofinansowania do wynagrodzeń, system obsługi dofinansowań, następnie na temat dofinansowania

- reklama -

Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, gdzie i jak można zdobyć wymarzoną pracę będąc osobą z niepełnosprawnością, albo chcieliby wiedzieć jak zatrudnić taką osobę – koniecznie trzeba skorzystać z oferty ZUS i przyjść na dzień otwarty dla osób z niepełnosprawnością.

Wydarzenie adresowane jest do szerokiego grona odbiorców, bo temat niezwykle ważny. ZUS zaprasza do udziału w tym dniu nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale też ich opiekunów, pracodawców, organizacje pozarządowe, księgowe, kadrowe i przedstawicieli biur rachunkowych. W tym jednym dniu będzie można otrzymać pełną wiedzą z obszaru zatrudniania osób z niepełnosprawnością, dofinansowania takiej działalności i wskazania, gdzie można uzyskać wsparcie i pomoc. Tak szeroki zakres wiedzy z prawa praca, rozliczeń i ulg podatkowych, świadczeń rentowych, prewencji i rehabilitacji leczniczej z ZUS można uzyskać w jednym miejscu tylko przy okazji organizacji tego typu wydarzeń. Warto skorzystać, ponieważ swoje szkolenia i indywidualne konsultacje przeprowadzą specjaliści m.in. z PFRON, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Państwowej Inspekcji Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego oraz stowarzyszeń i fundacji. To od nich będzie można się dowiedzieć m.in. jak otrzymać dofinansowanie do stanowiska pracy osoby z niepełnosprawnością, jak rozliczyć czas pracy pracownika z niepełnosprawnością, a także gdzie szukać zatrudnienia i jakie organizacje w tym pomagają.

Dzień Otwarty dla Osób z Niepełnosprawnością będzie też okazją do zapoznania się z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Podczas tego dnia będzie okazja do spotkania z osobami z niepełnosprawnością, którzy pomimo przeciwności potrafili walczyć o swoje pasje i marzenia osiągając sukcesy w swoich dziedzinach. Ich historie będą potwierdzać to, że „Sięgać po sukces” może każdy, choć od niektórych wymaga to większego samozaparcia i wysiłku. Ale warto próbować!

oprac./A/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here