PWSZ w Raciborzu zachęcała uczniów do studiowania pedagogiki [ZDJĘCIA]

PWSZ Racibórz: Spotkanie w Instytucie Pedagogiki dla szkół średnich

Na warsztaty dotyczące rozwoju zawodowego uczniów szkół średnich zaprosiła dyrekcja Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, pracownicy oraz studenci.

26 kwietnia 2018 roku w sali 217 zgromadziło się ponad 100 uczniów z raciborskich szkół średnich wraz z opiekunami oraz kadra Instytutu Studiów Edukacyjnych. Spotkanie było interesującą okazją do prezentacji specjalności na kierunku pedagogika oraz ukazania uczniom możliwości rozwoju własnej osobowości, samorealizacji jako studentów PWSZ w Raciborzu.

- reklama -

Spotkanie rozpoczęła dyrektor ISE dr Gabriela Kryk przedstawieniem oferty dydaktyczno-naukowej na kierunku pedagogika. Prowadząca wskazała niepowtarzalność i walory poszczególnych specjalności oraz nakreśliła czekające nas zmiany legislacyjne w kształceniu pedagogów. W dalszej części spotkania uczniowie mogli poznać najciekawsze przedsięwzięcia naukowe, dydaktyczne i wolontaryjne realizowane w Instytucie Studiów Edukacyjnych. Szeroko pojmowaną aktywność kół naukowych kolejno przedstawili ich naukowi opiekunowie: dr Gabriela Kryk i dr Monika Urbanek.
Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych mgr Zofia Jędorowicz gorąco zachęciła osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności do realizacji swoich marzeń o zdobyciu wykształcenia wyższego.

Dla uczniów przygotowano również cztery, specjalistyczne warsztaty tematyczne. Do jednego z nich dr Monika Urbanek zaprosiła wychowawcę penitencjarnego kpt. Tomasza Brzozowskiego oraz rzecznika prasowego Zakładu Karnego Raciborzu, szer. Piotra Króla. Interesujące spotkanie zakończono nawet zaplanowaniem kolejnego, w czerwcu – tym razem w murach więziennych Zakładu Karnego w Raciborzu, gdzie oprócz walorów poznawczych uczniowie zyskają pierwsze, bezcenne kontakty zawodowe.

Warsztat dotyczący resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby dorosłej z użyciem AED z młodzieżą poprowadziła trener pierwszej pomocy – mgr Zofia Jędorowicz.

Odpowiedź na pytanie, co warto wiedzieć przed maturą i na wiele innych, ważnych pytań uzyskali uczestnicy warsztatów pt. „Mity, półprawdy i prawdy w psychologii”, przygotowanych przez mgr Ewę Świerczek wraz z Kołem Naukowym Pedagogów.

Zajęcia warsztatowe – „Czy masz dysleksję? Jeśli tak – to nie martw się, bo dysleksja to wyspa trudności na oceanie możliwości” – poprowadziły dr Urszula Kalicińska i mgr Beata Gawłowska. Spotkanie było próbą zagłębienia się w zagadnienie dysleksji – i nie tylko. Głównym punktem okazała się dyskusja na temat mocnych stron osób z dysleksją.

W murach uczelni młodzież mogła również skorzystać z pomiarów masy ciała i wskaźnika BMI, które wykonywała dr Ilona Gembalczyk.

– Dzięki współpracy pracowników Instytutu Studiów Edukacyjnych oraz zaangażowaniu studentów z Koła Naukowego „Resocjalizacja”, Koła Naukowego Pedagogów, a także Studenckiego Koła Naukowego „Foton” (prowadzących obsługę fotograficzną) uczniowie mieli okazję poznać specyfikę i walory studiowania w PWSZ w Raciborzu oraz nawiązać niejednokrotnie pierwsze kontakty z kadrą dydaktyczną uczelni – wyjaśnia PWSZ w Raciborzu.

publ. /k/
Fot. PWSZ w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here