Racibórz uzyskał miliony dotacji na termomodernizację kamienic

0
Racibórz uzyskał dofinansowanie na termomodernizację kamienic

Urząd Marszałkowski w Katowicach ogłosił listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach poddziałania 4.3.2 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – RIT Subregionu Zachodniego.

– Termomodernizacje budynków zasobu komunalnego to jeden z elementów walki Raciborza ze zjawiskiem niskiej emisji. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pozyskaliśmy kolejne środki na ten cel – wyjaśnia raciborski magistrat.

- reklama -

Zarząd Województwa do dofinansowania wybrał w sumie 24 projekty, z których aż 3 zgłoszone zostały przez Miasto Racibórz.

Dwa z projektów dotyczą termomodernizacji zasobu MZB i są to projekty nazwane „Poprawa efektywności energetycznej połączona ze wzrostem udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych na terenie Miasta Racibórz” – etap III i IV. Na zadanie realizowane w etapie III miasto uzyskało finansowanie w kwocie 3 384 148,52 zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi 5 726 755,64 zł. Na etap IV kwota dofinansowania wyniosła 1 937 386,43zł, przy czym cała inwestycja warta jest 6 838 715,38zł.

W ramach etapu III zrealizowane zostały już termomodernizacje budynków przy ulicy Solnej, Mysłowickiej, Bohaterów Westerplatte i Bosackiej, a także przy Placu Wolności. Planowane jest jeszcze docieplenie i wymiana źródeł ciepła przy ulicy Miechowskiej.

W ramach etapu IV, na remont i wymianę starego źródła ciepła szykują się kolejne budynki przy ulicy Miechowskiej, a także nieruchomości przy ulicy Chopina i przy ulicy Częstochowskiej, Rzemieślniczej i Marie Curie-Skłodowskiej. W ramach kompleksowego remontu budynki są nie tylko termomodernizowane, ale także wymieniane są źródła ciepła, usuwane liczne uciążliwości, z którymi do tej pory borykali się lokatorzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nieruchomości stają się dużo bardziej estetyczne i przyjazne dla otoczenia.

publ. /k/
Fot. UM Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here