„Moje bezpieczne(?) dziecko” – spotkanie dla nauczycieli na zamku

0
"Moje bezpieczne(?) dziecko" - spotkanie dla nauczycieli szkół podstawowych wkrótce na Zamku Piastowskim

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym „Metis” realizuje przewidzianą na lata 2016-2018 kampanię społeczną pt. „Moje bezpieczne(?) dziecko”.

- reklama -

 

– Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu wzorem lat ubiegłych aktywnie włącza się w realizację kampanii „Moje bezpieczne(?) dziecko”. We wtorek, 8 maja, od 14.00 do 18.00 w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się szkolenie poprowadzone w formie konferencji adresowanej do nauczycieli szkół podstawowych klas 4 – 8 – informuje Mariola Jakacka, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Celem powyższej inicjatywy jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa dzieci w kontakcie z osobą dorosłą (ochrona przed zagrożeniami na tle seksualnym, pornografia dziecięca, porwania i handel ludźmi), jak również podejmowanie działań wpływających na ogólną poprawę bezpieczeństwa najmłodszych poprzez działania edukacyjne adresowane do osób dorosłych (nauczycieli, opiekunów prawnych) a następnie za ich pośrednictwem do dzieci.

Do udziału w szkoleniu, które odbędzie się na Zamku Piastowskim poza powiatem raciborskim zaproszeni zostali nauczyciele z powiatu wodzisławskiego, jastrzębskiego, żorskiego oraz rybnickiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem, które odbędzie się w dawnej siedzibie Piastów, objął Starosta Raciborski – Ryszard Winiarski.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here