Lokale na Start w dalszym, ciągu cieszą się dużą popularnością

lokale na start racibórz
"Lokale na start" to duża pomoc dla nowo powstałych firm. Ponad połowa z dotychczasowych najemców lokali to właśnie nowe firmy.

Sukces tej istotnej z punktu widzenia gospodarczego miasta inicjatywy potwierdza fakt, że po upływie okresu preferencyjnych warunków najmu lokali, decydują się na korzystanie z nich już za uiszczeniem opłaty czynszowej.

W 2016 roku powstał program „Lokale na Start”. Od samego początku okazał się on strzałem w dziesiątkę. Dzisiaj, po dwóch latach funkcjonowania cieszy się w dalszym ciągu olbrzymim zainteresowaniem przyszłych i obecnych przedsiębiorców.

- reklama -

Przypomnijmy, że inicjatywa powstała w celu promocji i wspierania rozwoju przedsiębiorczości na terenie Raciborza, w szczególności wspierania rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Lokale stanowią wsparcie przede wszystkim dla nowo powstałych firm.

Program dedykowany jest raciborzanom prowadzącym już działalność gospodarczą przez okres nie dłuższy niż 3 lata. Umożliwia wynajęcie lokali dwojakiego rodzaju. Pierwsze to pomieszczenia usytuowane w Ośrodku Współpracy Gospodarczej, bez obowiązku ponoszenia opłat czynszowych przez okres 18 miesięcy. Drugie to lokale usytuowane na terenie miasta, gdzie zwolnienie od czynszu obowiązuje przez okres 2 lat.

Obecnie w ofercie znajduje się 20 lokali, spośród których niemalże wszystkie znalazły najemców. Dotychczas z programu skorzystało prawie 40 przedsiębiorców, z czego 1/3 z nich, dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy otrzymała wsparcie finansowe na rozwój swojej działalności. Ponad połowa z dotychczasowych najemców „lokali na start” to nowo powstałe firmy. Cieszy fakt, że aż tyle osób mogło rozwinąć skrzydła dzięki tej inicjatywie.

Sukces tej istotnej z punktu widzenia gospodarczego miasta inicjatywy potwierdza fakt, że po dwóch latach od jej wdrożenia przedsiębiorcy, po upływie okresu preferencyjnych warunków najmu lokali, decydują się na korzystanie z nich już za uiszczeniem opłaty czynszowej.

Wśród obecnych najemców „Lokali na Start” są osoby między innymi z branży: kosmetycznej, rozrywkowej, informatycznej, krawieckiej, odnawialnych źródeł energii, artykułów dziecięcych, reklamowej, rowerowej oraz szeroko rozumianych usług.

Wdrożona w 2016 roku inicjatywa jest wypełnieniem zapisów Programu Wspierania Przedsiębiorczości Miasta Racibórz na latach 2015-2020, w zakresie aktywnej polityki lokalowej miasta. Potwierdza to trafność przyjętych w nim założeń.

 

oprac./A/

fot. freepik

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj