„Czar operetki na Dzień Matki” w RCK

Dzień Matki
Dzień Matki

Z okazji zbliżającego się święta wszystkich mam Raciborskie Centrum Kultury przygotowało nietypowy prezent. Wystąpią Magdalena Barylak (sopran) i Tomasz Jedz (tenor) z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej pod batutą Pawła Szczepańskiego.

27 maja o godz. 17:00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21 odbędzie się koncert zatytułowany „Czar operetki na Dzień Matki”. W programie utwory największych kompozytorów operetkowych takich jak F. Lehar, I. Kalman, J.Strauss. Najsłynniejsze arie i duety zaprezentują Magdalena Barylak (sopran) i Tomasz Jedz (tenor). Towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna pod batutą Pawła Szczepańskiego.

- reklama -

Magdalena Barylak – czołowa solistka Opery Krakowskiej, a także do niedawna Opery Wrocławskiej, Teatru Wielkieo w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Bałtyckiej w Gdańsku i Opery Śląskiej w Bytomiu. Wspaniała Toska, Madama Butterfly, Aida, Halka, Lady Makbet, Giokonda ale również Saffi w „Baronie Cygąńskim” Johana Straussa (Opera Krakowska i Teatr Wielki w Łodzi).

Tomasz Jedz – wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Krakowskiej, Opery śląskiej w Bytomiu, Teatru Roma w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Muzycznego w Gliwicach i Łodzi. Wykonuje główne partie operowe i operetkowe takie jak: Alfred w Trawiacie, Don Jose w Carmen, Cavaradossi w Tosce, Ismael w Nabucco, Barinkay w Baronie Cygańskim, Kamil w Wesołej wdówce, Alfred w Zemście Nietoperza czy Ewdin w Księżniczce.

Bilety w cenie 25 zł i 15 zł. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

rck

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here