Galeria OBOK zaprasza na wernisaż – „OBECNE”

wystawa foto i grafika
Na wystawie „Obecne” nie zabraknie prac o tematyce takiej jak „portret humanistyczny”.

Na wystawie „Obecne” zaprezentowane zostaną grafiki oraz fotografiia autorstwa uczennic raciborskiego liceum plastycznego – Pauliny Rzeźnik i Kamili Kruczek. Otwarciu towarzyszyć będzie koncert Marysi Stugiewicz.

15 maja – wyjątkowo we wtorek o godz. 18.00 Galeriia OBOK (ul. Długa 2) zaprasza na wernisaż wystawy „Obecne”.

- reklama -

Paulina Rzeźnik w szkole wybrała profil graficzny. Plakatem, który z czasem stał się jej pasją, nie zainteresowała się jednak w momencie rozpoczęcia nauki. Minęły dwa lata liceum, kiedy wreszcie udało jej się znaleźć swoje inspiracje. Jej prace opierają się przede wszystkim na łączeniu technik graficznych – manualnych, jak i komputerowych. Natchnieniem są dla niej ciekawe podróże, czy wystawy, w których chętnie bierze udział. Jej marzeniem i celem do którego zmierza jest podjęcie studiów w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Kamila Kruczek przygodę z fotografią rozpoczęła wraz z przyjęciem do raciborskiego liceum plastycznego. Początkowo nie do końca wiedziała czym chce się zająć i nie miała też pewności, z czym konkretnie wiąże się specjalizacja fotograficzna – którą wybrała. Dziś nie wyobraża sobie życia bez fotografowania. Aparat towarzyszy jej stale, a wszystko dzięki prowadzącej profil – dr. Gabrieli Habrom – Rokosz, która zaraża miłością i pasją do fotografii nie tylko cyfrowej ale i analogowej.

Paulina i Kamila oprócz grafiki i fotografii mają też inne pasje i zajęcia. Jednym z nich jest kurs przygotowawczy do Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie bardzo chcą się dostać.

Na wystawie „Obecne” nie zabraknie prac o tematyce takiej jak „portret humanistyczny”. Celem autorek chęć ukazania sytuacji, w której należy zadać sobie pytanie: nie kim jest osoba przedstawiona, ale jaka ona jest w rzeczywistości. Wieczór umili koncert Marysi Stugiewicz.

Wstęp wolny

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj