Zaczipuj swojego pupila!

1
Zaczipuj swojego pupila!
Pomocnym rozwiązaniem w odnalezieniu zwierzaka jest czipowanie piesków.

Jak znaleźć zaginionego ukochanego czworonoga? Pomocnym rozwiązaniem jest czipowanie naszych domowych zwierząt.

Nie tylko ludzkie życie staje się coraz szybsze. Nie tylko człowiek ma często kłopot z odnalezieniem się w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Podobne problemy nader często dotykają również i zwierzęta. Na naszych osiedlach zdarza się nam mijać kartki z ogłoszeniem o zaginionym pupilu, który zniknął, gdy zostawiliśmy go na chwilę pod sklepem.

- reklama -

Jeśli pies ma wszczepione takie urządzenie pozwala na szybkie ustalenie właściciela „najstarszego przyjaciela człowieka”. Jeśli czworonóg się znajdzie, dzięki specjalnemu czytnikowi można odczytać numer i w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu oraz w jednej chwili powiadomić go o odnalezieniu czworonoga. Gmina ma obowiązek zapobiegać bezdomności psów, a właśnie dzięki czipowaniu można to negatywne zjawisko ograniczać.

Co należy zrobić, żeby nasz czworonóg mógł zostać zaczipowany? Trzeba zgłosić się do lecznicy, która ma podpisany kontrakt z gminą (lecznica dla zwierząt Doktor OLA – ul. Słowackiego 50A), wypełnić odpowiedni kwestionariusz (wpis do rejestru posiadaczy psów”) i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na ten cel. Bezdomne pieski są czipowane w schronisku.

Urząd Miasta Racibórz przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL zaprasza mieszkańców do bezpłatnego znakowania psów.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila!

Szczegóły na stronie:

www.raciborz.pl/dla_mieszkancow/zwierzeta

 

oprac./A/

fot. freepik

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Azorek

    Czipowanie powinno być obowiązkowe, ponieważ zapobiegłoby porzuceniu piesków!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here