Dyskusyjne Kluby Książki w raciborskiej bibliotece… Co w maju?

0
Dyskusyjny Klub Książki Biblioteka w Raciborzu
Spotkania Klubu Książki udowadniają, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.

Lubisz nie tylko czytać, ale także rozmawiać o literaturze? Te spotkania są dla Ciebie! Sprawdź, jakie lektury będą omawiane w maju i odwiedź działające w raciborskiej bibliotece Dyskusyjne Kluby Książki.

Dyskusyjny Klub Książki

- reklama -
  • 17.05, godz. 16.30; Wypożyczalnia Główna ul. Kasprowicza 12

Lektura na maj: „Miłość życia: wspomnienia starego budrysa” Krzysztofa Turowskiego – znanego dziennikarza telewizyjnego, radiowego i prasowego, publicysty i felietonisty. Autor nie gloryfikuje czasów Gomułki czy Gierka, ale dostrzega urok czasów swojej młodości, nazywanych często „pokoleniem czapki studenckiej” lub „pokoleniem pierwszej Solidarności”.

Dyskusyjny Klub Książki Biblioteka w Raciborzu

Dyskusyjny Klub Książki dla Młodzieży

  • 21.05, godz. 15.30; Eureka ul. Kasprowicza 12

Lektura na maj: „Niepełnia” Anny Kańtoch – kryminał nieoczywisty; tajemnicza i nastrojowa, szkatułkowa, pełna ukrytych znaczeń literacka podróż do tożsamości płci. Jaką tajemnicę skrywa zasypany śniegiem biały dom na odludziu? Kto w nim mieszka (mieszkał), kto w nim jest (był) więziony i kto w nim umiera (umarł)? Lektura Niepełni przypomina wędrówkę pokojami pałacu. W miarę otwierania kolejnych drzwi rośnie napięcie, a związek między bohaterami nabiera nowych znaczeń.

Dyskusyjny Klub Książki Biblioteka w Raciborzu

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here