Jutro Święto Straży Granicznej

0
Straż Graniczna
Straż Graniczna

16 maja Straż Graniczna obchodzi swoje święto. W tym roku przypada 27 rocznica powołania raciborskiej formacji. W związku z tym 24 maja odbędą się uroczyste obchody 27. rocznicy powołania Straży Granicznej, które Śląski Oddział Straży Granicznej organizuje na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Straż Graniczna jest jednolitą, umundurowaną i uzbrojoną formacją przeznaczoną do ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego oraz zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji.

- reklama -

Śląski Oddział Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego z siedzibą w Raciborzu jest jednym z dziewięciu oddziałów funkcjonujących w strukturze organizacyjnej Straży Granicznej.

uroczyste obchody 27. rocznicy powołania Straży Granicznej

W skład Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wchodzą obecnie 4 placówki Straży Granicznej. Trzy z nich są usytuowane na terenie województwa śląskiego: Ruda Śląska, Bielsko – Biała oraz Katowice – Pyrzowice, która realizuje zadania w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” w Pyrzowicach, natomiast jedna placówka znajduje się na terenie województwa opolskiego – PSG Opole.

W Śląskim Oddziale Straży Granicznej pełni służbę 637 funkcjonariuszy, a zatrudnionych jest 186 pracowników. Cały czas trwa nabór do służby w Straży Granicznej. W 2018 roku ŚlOSG planuje przyjąć blisko 60 nowych funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze i pracownicy ŚlOSG swoje święto uroczyście obchodzić będą 24 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu. W trakcie uroczystości wręczone zostaną odznaczania, awanse na kolejne stopnie, odbędzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Honorowej oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SG.

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Plan uroczystości:

  • 13.00 – 14.30 – uroczysty apel z okazji Święta Straży Granicznej
  • 14.30 – 15.00 – okolicznościowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SG i pokaz musztry paradnej

uroczyste obchody 27. rocznicy powołania Straży Granicznej

oprac./A/

fot. ŚlOSG

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here