Czy to koniec długich kolejek przy rejestracji samochodów?

0
Rezerwuj termin online - nowa usługa przy rejestrowaniu pojazdów Starostwo Powiatowe Racibórz
Rezerwuj termin online - nowa usługa przy rejestrowaniu pojazdów.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu poinformowało, iż została uruchomiona nowa usługa przy rejestrowaniu pojazdów, czyli system rezerwacji terminu online.

Wczoraj, tj. 15.05.2018r. został uruchomiony internetowy system rezerwacji terminów wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu tut. starostwa. Jest on dostępny na stronie www.bip.powiatraciborski.pl. System umożliwia załatwienie spraw związanych z rejestracją i przerejestrowaniem pojazdu.

- reklama -

Internetowy system rezerwacji terminów został wprowadzony z uwagi na zwiększoną ilość rejestrowanych pojazdów oraz wydłużenie czasu obsługi klientów spowodowane nie w pełni sprawnym systemem CEPIK 2. To z kolei przełożyło się na wprowadzenie limitów dziennych załatwianych spraw oraz utrudnienia dla klientów starostwa i ich niezadowolenie – informuje Andrzej Chwalczyk naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu.

Obecnie poza osobistą wizytą w urzędzie, klienci mogą także zaplanować załatwienie sprawy z wyprzedzeniem korzystając z aplikacji internetowej. Na stronie www.bip.powiatraciborski.pl znajduje się ikona REJESTRACJA POJAZDU – rezerwuj termin wizyty.

Pierwsze dni funkcjonowanie systemu to czas tzw. stabilizacji, w czasie której mogą wystąpić drobne utrudnienia techniczne. Będą one niezwłocznie diagnozowane i usuwane. Choć rezerwować terminy można już dziś, to pełną funkcjonalność system ma osiągnąć 21 maja. Na ten dzień ustalono także pierwsze wolne terminy. Docelowo system pozwoli dokonywać rezerwacji z 14-dniowym wyprzedzeniem.

Więcej na: KLIK

oprac./A/

fot. Starostwo Powiatowe

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here