Kamila Kruczek i Paulina Rzeźnik pokazały prace w Galerii Obok [ZDJĘCIA]

0
Kamila Kruczek i Paulina Rzeźnik

Artystki są uczennicami raciborskiego Liceum Plastycznego. Kamila zaprezentowała fotografie, a Paulina plakaty. Oprawę muzyczna zapewniła Maria Stugiewicz.

Kamila Kruczek z Raciborza i Paulina Rzeźnik z Baborowa, dwie uczennice raciborskiego Liceum Plastycznego, to bohaterki wernisażu, który miał miejsce 15 maja w Galerii Obok. Dziewczyny zaprezentowały fotografie (Kamila) oraz projekty plakatów (Paulina).

- reklama -

Wystawa zgromadziła licznych gości, zarówno młodzież, jak też nauczycieli obu autorek, którzy mogli dzielić radość ewidentnego sukcesu młodych adeptek grafiki oraz fotografii. Zdjęcia prezentują portret humanistyczny, formę szacowną, ale wciąż odkrywczą, jeśli zajmuje się nią wrażliwy twórca. Twarz bezdomnego, twarz dziadka i prababci to przejmująca elegia na temat ludzkiego losu. Kolorowe plakaty zaś, w których autorka czerpała z różnych stylów plastycznych, stanowią ciekawe i intrygujące zaproszenie do książki, filmu, wystawy.

Gościem specjalnym wieczoru była Maria Stugiewicz, która grając na altówce, wprowadziła w spotkanie ducha muzyki klasycznej.

fot. Przemysław Kucyniak
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here