Policjanci spotkali się z przedszkolakami w Łańcach [ZDJĘCIA]

0
Policja Racibórz: Wizyta w przedszkolu w Łańcach

Mundurowi uczyli najmłodszych, jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze.

15 maja, w ramach prowadzonych działań „Bezpieczny Przedszkolak” oraz kampanii „Idź-Jedź-Żyj – Rok Pieszego 2018”, raciborscy policjanci spotkali się z dziećmi w przedszkolu w Łańcach.

- reklama -

Funkcjonariusze swoje działania rozpoczęli od sprawdzenia, czy rodzice prawidłowo przewożą swoje dzieci, tj. czy maluchy znajdują się w bezpiecznych fotelikach. Na pamiątkę takiej kontroli, każda pociecha otrzymywała naklejkę promującą jazdę w foteliku.

Policjanci przygotowali też lekcję o bezpieczeństwie pieszego: – Podczas zajęć, maluchy miały okazję pochwalić się zdobytą do tej pory wiedzą, odpowiadając na pytania mundurowych. Stróże prawa wskazywali na najważniejsze zasady bezpiecznych zachowań i przypominali o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci zwracali też uwagę na to, jak ważnym elementem ubioru każdego pieszego są odblaski – relacjonuje przebieg spotkania raciborska policja.

Niezmiennie, najwięcej radości najmłodszym sprawiło spotkanie ze Sznupkiem – maskotką śląskiej policji, która bawiła dzieci tańcem i z którą można było wykonać sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here