Raciborscy mundurowi z wizytą w SP nr 5

0
Szkoła Podstawowa nr 5: Prelekcja raciborskiej policji na temat bezpieczeństwa

Głównym celem cyklicznych spotkań policji z uczniami jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie ich bezpieczeństwa.

Raciborscy policjanci zawitali do Szkoły Podstawowej nr 5 w Raciborzu w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Wizyta miała na celu omówienie zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Mundurowi poruszyli też tematy związane ze szkodliwością zażywania narkotyków, dopalaczy oraz konsekwencjami prawnymi związanymi z ich posiadaniem.

- reklama -

Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom założenia programu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa. Praca w Holandii”, pod kątem współczesnego handlu ludźmi.

W czasie pogadanki z mundurowymi, uczniowie wykazywali się dużym zaangażowaniem oraz aktywnością. Temat spotkania okazał się być na czasie i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, którzy swoje zainteresowanie przejawiali licznymi pytaniami.

Raciborscy policjanci zawitali do Szkoły Podstawowej nr 5

– Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych – wyjaśniła raciborska policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here