Płk Piotr Gąstał, były dowódca GROM, gościem PWSZ [ZDJĘCIA]

Płk Piotr Gąstał w raciborskiej PWSZ
Płk Piotr Gąstał w raciborskiej PWSZ

Koło Naukowe “Militarni” PWSZ Racibórz zaprosiło wszystkich chętnych na spotkanie z byłym dowódcą JW GROM.

Płk Piotr Gąstał służbę w Jednostce Wojskowej GROM rozpoczął w 1991 r. Zajmował szereg stanowisk w komórce rozpoznania, operacyjnej i zespołach bojowych. Wielokrotnie wykonywał zadania poza granicami kraju (na Haiti, we Wschodniej Slawonii, Kosowie i Iraku). Brał udział w koordynowaniu współpracy GROM-u z zagranicznymi partnerami. Za swoje zaangażowanie w służbę, działalność społeczną i współpracę międzynarodową został odznaczony wieloma medalami w tym Krzyżem Zasługi za Dzielność, Gwiazdą Iraku, Medalem za Zasługi dla Policji, Medalem Pro Patria, Honorową Odznaką Zasłużony Dla Kultury Polskiej oraz na wniosek Kongresu Stanów Zjednoczonych flagą USA. Posiada stopień mistrzowski w karate. Biegle posługuje się językiem angielskim.

- reklama -

W trakcie wykładu otwartego Płk Piotr Gąstał poruszył przede wszystkim zagadnienie, kto i jak powinien zostać żołnierzem GROM-u.

Po wykładzie można było zakupić najnowszą książkę „Trzynaście moich lat w JW GROM”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na utrzymanie Miejsca Pamięci żołnierzy JW GROM, którzy zginęli podczas szkolenia i działań bojowych

Natalia Hołyk

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here