Konkurs śpiewu otwarł niebo nad Górkami Śląskimi [ZDJĘCIA]

Konkurs Piosenki Religijnej pt. Śpiew otwiera niebo
Pogodny nastrój piosenek miał odzwierciedlenie w nastrojach uczestników.

23 maj w Górkach Śląskich odbył się Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z kilku miejscowości, również z Raciborza.

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbył się I Konkurs Piosenki Religijnej zatytułowany Śpiew otwiera niebo. W Konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych z: Nędzy, Lysek, Raszczyc, Krzanowic, Sośnicowic, Raciborza, Górek Śląskich. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: I-III i IV-VII, oraz w dwóch sposobach wykonania: solo i duet. Konkurs rozpoczęły laureatki Konkursu Piosenki Patriotycznej w Krzanowicach: Helena Szopa i Amelia Meissner w piosence Jesteś blisko mnie.

- reklama -

W gronie jury zasiedli: Edyta Szajt, Pani Sylwia Linek oraz przewodniczący jury Krzysztof Mańczyk.

W kategorii I-III solistów zwyciężyła Julia Słodczyk z ZSP w Górkach Śląskich w piosence Kanapa, wśród duetów najlepsze były uczennice z SP w Raszczycach w piosence Strażnik Skarbów przy akompaniamencie gitary i fletu.

W kategorii IV-VII solistów jury i publiczność zachwyciła Martyna Kijas ze SP w Sośnicowicach w piosence List do Boga przy akompaniamencie gitarowym ks. Wojciecha Babiaka. Wśród duetów zwyciężyli Jessica Halama i Tobiasz Czogała ze SP w Raszczycach w utworze Panie, proszę przyjdź.

Na zakończenie konkursu wystąpiły dzieci z góreckiego przedszkola w piosence Puk puk cichutko. – Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przedsięwzięcia: nauczycielom, sponsorom, osobie odpowiedzialnej za nagłośnienie – dziękują głowni organizatorzy Barbara Czogała i ks. Michał Wieczorek.

oprac./A/

fot. Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Górkach Śl.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here