Policjanci zatrzymali motocyklistę kierującego pod wpływem narkotyków

Policja Racibórz: Motocyklista kierował pod wpływem narkotyków. Wpadł podczas kontroli drogowej

Badanie na urządzeniu DRUGREAD potwierdziło przypuszczenia mundurowych, że zatrzymany 33-latek jest pod wpływem środków odurzających. Motocykliście została pobrana krew, której badanie da odpowiedź na to, jakie substancje zażywał mężczyzna.

Wczoraj, tj. 24 maja, po godz. 11:30 raciborscy stróże prawa w Raciborzu na ul. Podwale zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Okazało się, że zatrzymany 33-letni raciborzanin nie posiada stosownych uprawnień do kierowania motocyklem, a co więcej – jednoślad, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych.

- reklama -

Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków, funkcjonariusze przeprowadzili badanie na urządzeniu DRUGREAD, które dało wynik pozytywny. Kierującemu została także pobrana krew, której badanie da odpowiedź na to, jakie substancje zażywał 33-latek.

Za jazdę pod wpływem środków odurzających raciborzaninowi grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Za brak uprawnień, 33-latek został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny jednośladu.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here